NABÍDKA
Prodáváme nábytek již 20 let
Naši zákazníci nás doporučují
pomůžeme a poradíme

Nábytek do dětského pokoje pro chlapce – co by nemělo chybět v pokoji vašeho syna

Nejlépe by měl dětský nábytek pro chlapce být pohodlný, esteticky provedený a zároveň praktický. Jak vybrat takové komplety? Poradíme vám, na co se zaměřit při výběru nábytku, jak navrhnout prostor pro dítě a co by mělo být v pokoji pro chlapce. Podívejte se na nejlepší nápady na uspořádání tohoto prostoru a inspirujte se k vytvoření zajímavých dekorací do pokoje.

Podíl:
Nábytek do dětského pokoje pro chlapce – co by nemělo chybět v pokoji vašeho syna

Navrhování pokoje pro chlapce

Pokud hledáte nábytek do chlapeckého pokoje, je dobré znát faktory, které vám pomohou rozhodnout se pro konkrétní styl a vybrat nejlepší řešení z celého množství možností. Návrh interiéru pro dítě musí zohledňovat především věk našeho potomka, jeho oblíbené barvy, ale také zájmy a koníčky. Tyto aspekty vám pomohou vybrat vhodný nábytek, včetně optimálního psacího stolu do dětského pokoje, pohodlné pohovky nebo nejlepších dětských komod.

Věk dítěte totiž určuje, jaký nábytek by měl být v takovém prostoru. Mladší děti nepotřebují například větší regály na knihy a školní potřeby, zatímco pro starší děti je vhodné zařídit pohodlný koutek na učení s pohodlnou židlí do dětského a studentského pokoje. Věk také určuje výběr vhodného nábytku, jako jsou například dětské a studentské nábytkové stěny, a jeden z nejdůležitějších kusů nábytku – postel do dětského a studentského pokoje.

Pro návrh interiéru pro svého syna potřebujete také zjistit více o jeho zájmech. Přemýšlejte, jaká je jeho vášeň, a zkuste zakomponovat odkazy na tento motiv do doplňků a nábytku pro chlapce. Možná to bude fotbal, dinosauři nebo bojové sporty. Originálních nápadů na zařizování prostoru pro chlapce v takovém stylu je opravdu hodně!

Výběr vhodného nábytku do pokoje pro chlapce

Při hledání nábytku pro dítě je dobré zamyslet se nad tím, na co se zvláště zaměřit při výběru správných kompletů. Na začátku je dobré zjistit, jaké jsou potřeby našeho dítěte. Jiné požadavky na svůj prostor bude mít předškolák milující letadla a zcela jiné prvňák, který po škole chodí na karate. Věk dítěte, jeho zájmy a nejčastěji vykonávané denní aktivity budou skvělým vodítkem při výběru nábytku.

Dále je dobré stanovit si rozpočet, kterým při nákupu nábytku disponujeme. To nám umožní hledat konkrétní řešení, která odpovídají našim potřebám a možnostem. Důležitým bodem je také přesné měření prostoru, aby nový chlapecký nábytek byl dokonale přizpůsobený interiéru. Pamatujte také, aby byly doplňky zcela bezpečné a vyrobené z kvalitních materiálů. Pro menší děti jsou vhodné například nábytek s oblemi hranami nebo bezpečnostními zábranami.

Při hledání nábytku do chlapeckého pokoje zkuste také zapojit svého potomka do výběru konkrétních dekorací. Tím předejdete nedorozuměním a prostor bude dokonale odrážet potřeby dítěte. Zapojení dítěte do plánování interiéru způsobí, že se bude dítě cítit plně odpovědné za svůj prostor.

Kolekce Nubi

Kolekce Nubi

Barevnost a motivy v nábytku pro chlapce

Stylový nábytek do chlapeckého pokoje může mít neutrální barvy jako bílé, béžové nebo šedé. Takové doplňky se hodí do jakéhokoli prostoru a snadno s nimi zařídíte interiér. V široké nabídce nábytku pro děti dominují také doplňky v prakticky všech odstínech dřeva. Světlý dub, nadčasová bříza nebo tmavější ořech jsou jen některé z nabízených variant.

Pokud hledáte něco, co bude vynikat mezi standardním chlapeckým nábytkem, můžete vybírat z dekorací s inspirativní barevností. Výrobci se předhánějí v zajímavých čelních panelech nábytku či netradičních potazích. Barva baby blue, zelené, žluté nebo červené přinesou do dětského pokoje skutečnou pestrost.

Zajímavou možností jsou také doplňky s různými motivy známými z kreslených pohádek, dětských filmů nebo s odkazy na záliby dětí. Skříňky připomínající závodní dráhu formule 1, nábytek s fotbalovými, zvířecími, dinosauřími nebo autíčkovými motivy nadchnou zejména mladší děti. Takové modely v dětském pokoji způsobí, že prostor bude výjimečně originální.

Kolekce Malcolm

Kolekce Malcolm

Praktická a kreativní řešení v dětském pokoji

Chcete trochu zpestřit pokoj svého syna? Vsaďte na praktický a zároveň kreativní chlapecký nábytek a doplňky! Mezi nejzajímavější možnosti lze zmínit například velmi populární patrové postele. Mohou být skvělé pro sourozence, ale také pro jedináčka. Takové modely mají nahoře postel a dole prostor s pracovním stolem, židlí, regálem nebo zásuvkami. Patrová postel je často snem mnoha chlapců, takže určitě zjistěte, zda by se takové řešení líbilo i vašemu dítěti.

Další možností jsou zajímavě provedené koše na hračky. Různé boxy nebo truhly mohou mít neobvyklé vzory, které výrazně zpestří prostor. Navíc jsou tyto prvky často vyrobené z přírodních materiálů, například z proutí nebo dřeva, díky čemuž působí velmi dobře. Do takových košů lze snadno uložit všechny hračky.

Zajímavým řešením do chlapeckého pokoje jsou také jiné originální kusy nábytku v různých barvách a vzorech. Výrobci se zde předhánějí v nápadech. Můžete tedy vybírat police připomínající mraky, věšáky se zvířaty nebo celé sety (skříňka, skříň, regál) připomínající různé tvary, například domečky. Takové prvky způsobí, že interiér bude útulný a výjimečně rozmanitý.

Kolekce Teen Flex

Kolekce Teen Flex

Organizace prostoru v chlapeckém pokoji

Při organizování prostoru s nábytkem pro chlapce je dobré navrhnout interiér tak, aby obsahoval vše, co je pro vaše dítě nejdůležitější. Nezapomeňte tedy vymezit konkrétní zóny v pokoji – umožní to vytvořit místo, kde bude koutek na hru, odpočinek nebo učení. Do každé z těchto zón umístěte vhodný nábytek pro dítě, který překvapí nejen estetikou, ale i funkčností. To je klíčem k úspěchu při zařizování dětského pokoje.

V herní zóně by neměly chybět prvky pro ukládání kostek, autíček nebo oblíbených plyšáků. Skvěle se zde hodí zmíněné truhly na hračky, ale také regály nebo zavěšené sítě, stojany a nástěnné organizéry na plyšáky nebo knížky. Dítě si na ně může úspěšně odložit své hračky. Dobře navržený prostor bude také snadněji uklízet.

V odpočinkové zóně nesmí chybět pohodlné lůžko. Dobrou volbou jsou patrové postele, které nabízejí nejen místo na spaní, ale i prostor na učení nebo skříň na oblečení. Pokud preferujete tradiční postele – zvolte pohodlnou postel nebo rozkládací pohovku. Studijní kout by měl být vybaven ergonomickým stolem a židlí a také dobře zvoleným osvětlením, aby čas strávený u knih nebyl tak zatěžující.

Kolekce Laser

Kolekce Laser

Inspirace a nápady na uspořádání dětského pokoje pro chlapce

Správně uspořádaný prostor zajišťuje, že dítě bude chtít trávit čas v pokoji, a zároveň si tam dobře odpočine. Hledáte vhodný nábytek? Podívejte se na náš internetový obchod s nábytkem a vyberte komplety, které dokonale oživí prostor. Dobrou možností je například výběr výsuvné postele s úložným prostorem na povlečení. Takový nábytek je ideálně navržený, protože má další možnost rozložení. Díky tomu rychle vytvoříte ještě pohodlnější prostor na spaní.

Zajímavým příkladem z našeho obchodu jsou také moderní nábytkové stěny. Tyto modely obsahují vše, co by mělo být mezi chlapeckým nábytkem. Kompaktní systémy zahrnují například prostornou skříň, stůl a závěsnou skříňku. Je to komplexní řešení, které může být ideální například v menších pokojích, kde nás omezuje prostor.

Pokud však preferujete výběr jednotlivého nábytku, podívejte se na zajímavě navržené stoly. Dobrou volbou jsou například rozkládací modely, které můžete umístit do rohu místnosti. Příkladem je nábytek složený ze dvou rozložitelných stolů. Taková možnost umožňuje dokonale využít prostor. Důležitý je zde také optimální pracovní plocha, která zaručuje pohodlné používání. Tyto typy stolů jsou vybaveny prostornými policemi a často také kolečky umístěnými pod bočními oporami. Díky tomu lze stůl snadno otevřít a zavřít, čímž se zcela změní využití prostoru.

Hledáte nejlepší dětský nábytek pro chlapce? Podívejte se na naši bohatou nabídku, kterou prezentujeme na naší stránce, a najděte ideální řešení do jakéhokoli prostoru. Vsaďte na módní a oblíbený nábytek do chlapeckého pokoje, díky kterému se tento výjimečný interiér stane ještě lépe zařízeným!