NABÍDKA
Prodáváme nábytek již 20 let
Naši zákazníci nás doporučují
pomůžeme a poradíme

Čalouněné židle - jak je přizpůsobit stylu domova a zajistit pohodlí při sezení

 

Čalouněné židle jsou řešením, které lze úspěšně implementovat do mnoha prostorů v domě. Skvěle se hodí ke každému stolu, psacímu stolu nebo dokonce k toaletce. Díky jejich unikátní konstrukci poskytují 100% pohodlí při odpočinku. Zároveň jsou vyjímečně elegantním řešením. Jak zařídit interiér s čalouněnými nábytkem? Podívejte se!

Podíl:
Čalouněné židle - jak je přizpůsobit stylu domova a zajistit pohodlí při sezení

Přizpůsobení čalouněných židlí stylu interiéru

Stylové židle jsou ideálním doplňkem každého moderního interiéru. Co tyto nábytky charakterizuje? Především elegance a pohodlí - dva hlavní aspekty, které vynikají u čalouněných židlí. Aby výběr židlí nebyl problémový, je dobré už předem přemýšlet o dobrém sladění stylu židlí s celkovou aranžací. Jak se k tomu postavit?

V prvním kroku je dobré určit, kam chceme takovou židli umístit. Bude to jídelna, obývací pokoj, nebo třeba pokoj teenagera? Pokud upřesníme, kde potřebujeme stylové čalouněné židle, bude pro nás snazší přizpůsobit jejich vzhled interiéru. V kuchyni může být dobrým řešením model, který má čalouněné pouze sedátko. U pracovního stolu se nám naopak může hodit nábytek, který je celý pokryt měkkou pěnou a látkou. Kolik místností, tolik možností.

Navíc při výběru čalouněného nábytku je dobré jej zařadit do již dříve vybraného stylu aranžace. Pro obývací pokoje v glamour stylu doporučujeme třeba židle s prošívaným zakončením, které jsou potažené měkkými materiály (např. sametovými) v různých barvách. Prostor ve stylu scandi potřebuje minimalismus a modely, které kombinují například čalouněné sedátko s nožkami v barvě přírodního dřeva. Každý krásně a unikátně zařízený interiér potřebuje jiné řešení.

Výběr čalouněných židlí

Aby si vybrat nábytek, který vám poskytne nejvyšší komfort sezení, je dobré se držet několika základních pravidel. Poradíme vám, na co se zaměřit:

 • Barevnost čalouněných židlí – židle do obývacího pokoje nebo jídelny by měly být barevně sladěné v daném prostoru. Umožní to zachovat jednotný styl, což se promítne do skvělého vzhledu celé místnosti.

 • Styl provedení – jestliže dáváte přednost minimalistickým řešením, vyberte si takové židle. Pokud máte rádi retro design – zvolte čalouněné židle provedené v tomto stylu. Sladění nábytku s obecným stylem interiéru je důležitý aspekt při plánování prostoru.

 • Odpovídající proporce – postarejte se o to, aby čalouněné židle byly svým tvarem a formou přizpůsobené desce, u které se budou nacházet. Ať už to bude deska stolu nebo psacího stolu, židle musí ideálně pasovat - je tedy dobré předem provést odpovídající měření.

 • Materiály – potah židlí může být rozmanitý. Od hladkého, přes prošívaný, až po výrazný specifickou texturou (např. proužky). Navíc, v případě čalouněných židlí překvapí také samotné materiály – kůže, ekokůže, tradiční tkaný materiál.

 • Funkčnost – vyberte si svou židli tak, aby poskytovala plný komfort sezení nejen díky čalounění, ale také díky doplňkům. Prvky, které zlepšují kvalitu sezení, mohou být např. područky, vyšší opěradlo nebo speciální profilace celé židle.

 • Zajímavá řešení – při hledání nápadů na zajímavou aranžaci interiéru se neomezujte. Možná ve vašem prostoru chybí neotřelé akcenty, které dodají kouzlo celému interiéru, např. živé barvy nebo nestandardní kombinace textur, barev a tvarů. Pokud máte rádi výrazné prvky, odvážně je zařaďte do prostoru.

Kolekce Modern

Kolekce Modern

Čalouněné židle jako prvek aranžování

Nelze nesouhlasit s tím, že čalouněné židle jsou důležitým prvkem interiérového designu. To vše díky jejich originálnímu provedení a pohodlnému posezení, které poskytují (mj. díky možnosti čalounění!). Takový nábytek lze použít k vytvoření vhodného prostoru. Jak na to?

Zajímavý efekt lze dosáhnout experimentováním s barvou nábytku. Ten může být proveden v tónu podobném barevné paletě dané místnosti nebo naopak. Čalouněné židle se tak stávají výrazným akcentem, který krásně kontrastuje s ostatním nábytkem. Dobře je také experimentovat s tvarem nábytku. V některých interiérech se osvědčí židle stylizované do módy retro, v jiných krásně vyniknou modely jednoduché, minimalistické a zbavené dalších ozdob.

Židle do obývacího pokoje, jídelny nebo kuchyně mohou také překvapit originálními potahy. Elegantní kůže, moderní samet nebo klasika - odolný materiál s pevnou vazbou? Vyberte, který typ úpravy nejlépe odpovídá stylu vašeho interiéru. Prvkem, o kterém stojí za to přemýšlet, je také konstrukce celku. Potah by měl pěkně ladit s celou konstrukcí židle, která může být vyrobena mj. z dřeva, oceli nebo umělé hmoty.

Kolekce Sella

Kolekce Sella

Výhody čalouněných židlí

Čalouněný nábytek, včetně židlí do obývacího pokoje, kuchyně nebo jídelny, je vynikajícím prvkem v mnoha prostorách. Níže představujeme hlavní výhody tohoto typu doplňků do interiéru:

 • Komfort sezení – měkké čalounění znamená, že když si vybereme čalouněné židle, vsadíme na nejvyšší komfort sezení. To je důležitý uživatelský aspekt, který hovoří pro tento typ nábytku.

 • Elegance a pohodlí – čalouněný nábytek ohromuje svou estetikou. Vypadá skvěle v mnoha interiérech a ideálně doplňuje prostor, ve kterém se nachází.

 • Zajímavá stylistika – čalouněné židle jsou k dispozici v různých variantách, díky čemuž je výběr modelu, který bude pro naše potřeby ideální, výrazně usnadněn.

 • Rozmanitost provedení – mnoho vzorů čalounění, textur, barev a provedení čalouněných židlí znamená, že přizpůsobení židle vybranému interiéru není problém.

 • Snadná údržba – některé modely čalouněných židlí jsou vyrobeny z materiálů, které jsou snadné na údržbu. To je důležité v místnostech, jako je kuchyň nebo jídelna.

 • Zvuková izolace – čalounění dokonale pohlcuje zvuky v místnosti. Zařazení tohoto typu židlí tedy rychle eliminuje efekt prázdného prostoru.

Židle Paged

Židle Paged

Čalouněné židle v obývacím pokoji – jaký materiál vybrat?

Zařizování interiéru v obývacím pokoji vyžaduje výběr těch nejzajímavějších možností. Mnoho lidí dnes vsází na plyš nebo alcantaru, které dodávají kouzlo celé místnosti. Vyznačují se sametovým povrchem, který je mimořádně příjemný na dotek. Takové čalouněné židle přinášejí nádech luxusu do interiéru a dodávají prostoru zajímavý designový prvek.

Dalším často používaným materiálem je eko kůže, která je dobrou alternativou k dražší přírodní kůži. Díky vysoké estetice eko řešení je někdy obtížné oba materiály rozeznat. Čalouněné židle mohou být také z měkkého a lesklého mikrovlákna nebo žinylky odolné proti roztahování. Pokud nábytek má navíc ochrannou vrstvu, jeho čištění a údržba jsou mimořádně jednoduché!

Čalouněný nábytek je skvělým řešením pro interiéry s třídou. Vypadá nádherně, poskytuje ideální pohodlí při sezení a široký výběr židlí tohoto typu zaručuje, že si tu každý najde něco pro sebe. Hledáte modely s čalouněním, nebo se hledáte po židle do dětského nebo studentského pokoje nebo praktické otočné židle? Poznejte nabídku našeho internetového obchodu s nábytkem a sázejte na řešení, která zaručují eleganci a pohodlí!