NABÍDKA
Prodáváme nábytek již 20 let
Naši zákazníci nás doporučují
pomůžeme a poradíme

V jaké výšce zavěsit kuchyňské skříňky? Co dělat, aby bylo používání kuchyňské linky pohodlné?

Kuchyň je místnost, kde obvykle trávíme hodně času přípravou a konzumací jídel. Je důležité, aby byla zařízená způsobem, který je příjemný na pohled. V případě kuchyně je však důležitá i její funkčnost, ne-li úplně nejdůležitější. Uspořádání nábytku v kuchyni by mělo být pohodlné a jeho použití by mělo být intuitivní. V tomto článku navrhneme, v jaké výšce zavěsit horní kuchyňské skříňky, aby bylo pohodlné na ně dosáhnout.

Podíl:
V jaké výšce zavěsit kuchyňské skříňky? Co dělat, aby bylo používání kuchyňské linky pohodlné?

Výběr horních kuchyňských skříněk – na co si dát pozor?

Při výběru závěsných kuchyňských skříněk zohledněte kromě jejich barevného provedení a stylu, ve kterém jsou vyrobeny, především jejich rozměry, tedy hloubku, šířku a výšku. Když stojíme před otázkou, jak vysoko zavěsit kuchyňské skříňky, měli bychom se zaměřit především na jejich výšku. Při zavěšování skříňky na stěnu pamatujte na dostatečný prostor nad pracovní deskou a zároveň snadný přístup k nejvyšším policím ve skříňkách.

Kolekce Family Line

Kolekce Family Line

Výška kuchyňských skříněk - jaká bude optimální?

Výška spodních kuchyňských skříněk pro standardní nábytek je 72 cm. Je třeba započítat 10 cm soklu a předvídat 2 - 4 cm na pracovní desku. A jakou výšku horních kuchyňských skříněk zvolit? Můžeme se rozhodnout pro klasické řešení, tedy závěsné skříňky vysoké 45 cm, ale v případě potřeby většího úložného prostoru můžeme horními skříňkami vyplnit i celou stěnu až ke stropu. Při rozhodování o takovém řešení ale pamatujte, že problém může být přístup do nejvyšších částí kuchyně. Z tohoto důvodu zde důrazně doporučujeme uchovávat zřídka používané věci.

Hloubka kuchyňských skříněk - jaká by měla být?

Standardní hloubka spodních kuchyňských skříněk je 54 cm. Horní kuchyňské skříňky by měly být mělčí z prostého důvodu – použití kuchyňské linky, ve které jsou horní skříňky stejně hluboké jako spodní, by bylo nepohodlné až nemožné, protože by byl ztížený přístup k pracovní desce. Jaká by tedy měla být hloubka závěsných skříněk? Standardní hloubka horních kuchyňských skříněk je 30 - 35 cm. Hloubka závěsných skříněk by neměla být místem pro umístění větších talířů. Pokud chceme více úložného prostoru, můžeme zůstat u standardní hloubky skříňky, ale vyberte vyšší modely.

Kuchyňské skříňky - co určuje výšku jejich montáže?

Místo, kam kuchyňské skříňky zavěsíme, bude do značné míry záviset na výšce, ve které bude umístěna pracovní deska. Mezi pracovní deskou a závěsnými skříňkami by měl zůstat dostatečný prostor. Velký vliv na výšku montáže kuchyňských skříněk má i výška osoby, která ji bude používat. Přístup ke všem policím a skříňkám v kuchyni by měl být jednoduchý a pohodlný. Z tohoto důvodu bychom si před montáží závěsných kuchyňských skříněk měli ověřit, zda snadno dosáhneme na nejvyšší police.

Kolekce Semi Line

Kolekce Semi Line

V jaké výšce zavěsit kuchyňské skříňky? Poradíme!

V jaké výšce se zavěšují kuchyňské skříňky? Standardní vzdálenost mezi pracovní deskou a závěsnými skříňkami by měla být 55 - 60 cm. Díky tomu bude přístup do skříněk pohodlný a volný prostor nad pracovní deskou optimální a dostatečný pro umístění malých domácích spotřebičů, jako je mikrovlnná trouba, toustovač nebo kávovar. Kuchyňské skříňky lze samozřejmě zavěsit o něco níže nebo výše. Vše záleží na našich osobních preferencích, výšce osob používajících kuchyni a výšce pracovní desky. Doporučujeme však, aby vzdálenost mezi pracovní deskou a horními kuchyňskými skříňkami nebyla menší než 45 cm a větší než 70 cm.

Kuchyňská pracovní deska – do jaké výšky ji umístit?

Jak již bylo zmíněno, výška spodních kuchyňských skříněk je ve většině případů cca 72 cm. K tomu je třeba přidat asi 10 cm soklu. Tloušťka pracovní desky se může v závislosti na modelu a materiálu, ze kterého je vyrobena, lišit od 2 do 4 cm. Pokud jsou pro nás námi vybrané spodní kuchyňské skříňky příliš nízké, můžeme zvolit silnější pracovní desku a pár centimetrů přidat. Standardní výška pracovní desky je přibližně 85-86 cm.

Jak vidíte, při určování výšky kuchyňských skříněk je třeba vzít v úvahu několik faktorů. Aby bylo užívání kuchyně pohodlné, doporučujeme zohlednit obecná pravidla jejího zařizování, ale uspořádání kuchyňského nábytku by mělo být přizpůsobeno především našim osobním preferencím. Díky tomu bude používání kuchyně a vaření příjemnější.

 

NÁŠ KUCHYŇSKÝ NÁBYTEK >

Prodáváme nábytek již 20 let
Máme 19-ti leté zkušeností s prodejem nábytku. Dnes jsme největším online obchodem s nábytkem.
99% Zákazníků nas doporučuje
99% zákazníku hodnotí pozitivně nákupy uskutečněné v našem obchodě.
Radíme a inspirujeme
Jsme zde pro Vás od pondělí do pátku. Zavolejte nám. Zavolejte nám.