NABÍDKA
Prodáváme nábytek již 18 let
Naši zákazníci nás doporučují
pomůžeme a poradíme

Vyklápěcí Postel Do Malého Bytu

Vyklápěcí postele u nás stále nejsou příliš běžné, je to ale velká škoda! Mohou se totiž stát naprostým spasitelem pro byt malých rozměrů. Sklopná postel totiž přes den úplně zmizí. Během pár sekund se promění třeba v minimalistickou skříň a nenápadně splyne se zbytkem interiéru. Včetně polštáře a peřiny. Nemusíte tedy přemýšlet kam s nimi. A to je například v mini garsonkách opravdu maxi bonus. Díky vyklápěcí postele můžete jedinou místnost používat jako plnohodnotný obývák i ložnici.

Jde navíc o mnohem lepší variantu pro kvalitu našeho spánku než rozkládací gauč nebo pohovka. Ty jsou většinou vhodné pouze pro občasné přespání hostů. Vyklápěcí postel je naproti tomu tím nejlepším řešením pro každodenní nocování v menších bytech. Stačí si do ní pořídit pořádnou matraci a nepoznáte od postele klasické rozdíl.

Tipy Tmnabytek.cz, 2021-09-09
Podíl:
Vyklápěcí Postel Do Malého Bytu

Proč si pořídit vyklápěcí postel

Máte doma méně prostoru? Potom je pro vás výklopná postel jako dělaná. Jakmile na posteli nespíte, nemusíte o ní doma vůbec vědět. Z místnosti na spaní uděláte během chvilky obývací pokoj nebo třeba pracovnu. Nebo můžete mít postel vyklopenou většinou a schovat jí když doma pořádáte večírek. Moderní vyklápěcí postele dnes umožňují bezpečnou a snadnou manipulaci. Nemusíte se tedy obávat úrazu. Ani samotné vyklápění není žádná věda. Stačí jen pár sekund a postel je tady. A hned je zase pryč. Vyklápěcí postele existují s vyklápěním vodorovně nebo svisle. Lze je tedy maximálně přizpůsobit interiéru. K dispozici jsou samozřejmě také různé velikosti. Výklopnou postel tedy můžete vybavit libovolnou matrací. Na rozdíl od rozkládacího gauče se jedná o plnohodnotnou postel, která je vhodná pro každodenní spaní. Jediné, čím jste omezeni, je výška matrace. Musí být maximálně tak vysoká, aby šla s postelí zavřít.

Kde všude se vyklápěcí postel hodí

Výklopná postel nemusí být pouze nouzovým řešením pro nedostatečný prostor. Může posloužit tam, kde zkrátka přes den na postel nechcete koukat. Nebo tam, kde postel potřebujete jen výjimečně. Máte-li doma pracovnu či kancelář, můžete jí pomocí vyklápěcí postele přeměnit v pokoj pro hosty. Když je to zrovna potřeba. I dětskému pokoji může výklopná postel prospět. Třeba v případě, kdy vaše dítko přes den potřebuje v pokoji více prostoru. Například pro trénink, učení nebo hraní. Máte-li ratolestí víc, možností je také výklopná palanda. Stále častěji se na vyklápěcí postel obracejí také vyznavači minimalismu a ultra čistých interiérů.

Výhody a nevýhody vyklápěcí postele

Cokoliv má své plusy, má samozřejmě také své mínusy. Co je na výklopné posteli skvělé a co naopak o něco horší? Hlavní výhodou je bezesporu fakt, že sklopná postel poskytuje elegantní řešení pro opravdu malý prostor. A často i jediné. Postel po složení splyne se zbytkem interiéru, může být například součástí nábytkové sestavy. Vyklápěcí postel není potřeba stlát. Matrace, peřina i polštáře se k posteli připevní popruhy a sklopí se společně s postelí. Je skvělou variantou do pokoje pro hosty. A teď pár nevýhod. Pokud je postel poctivě zavírána, neužije si tolik odvětrávání jako postel běžná. Je proto dobré výklopnou postel nechat jednou za čas nadechnout. Tedy ponechat ji vyklopenou i když v ní zrovna neležíte nebo nespíte. Mínusem je pochopitelně také nutnost s postelí manipulovat. Vězte ale, že moderní mechanismy vám uberou jen pramálo času. A nevýhoda na závěr — vyklápěcí postele jsou o něco dražší.

Vyklápěcí postel a bezpečí

Na bezpečí je dnes při výrobě vyklápěcích postelí kladen velký důraz. Je jasné, že kdyby na nás ze zdi spadla celá postel, asi by to nebylo třikrát příjemné. Žádné obavy. To se prakticky stát nemůže. Dnešní modely už kolikrát dokonce mají takové vyvážení, že se při manipulaci zastaví kdekoliv. Nemusíte tak mít vůbec strach, že by se na vás cokoliv mohlo zřítit. Výklopná postel nejčastěji bývá připevněna ke zdi pomocí speciálních držáků. Jejich úkolem je dbát na to, aby se nábytek nepřevrhl nebo nevyklopil. Manipulace s postelí není nijak obtížná a hravě si s ní poradí i větší dítě. Její konstrukce je vyrobena tak, aby zvládla časté vyklápění a dlouho vydržela. Součástí je taktéž dnes už běžný bezpečnostní systém, který hlídá, aby se postel nevyklopila sama od sebe.

Vhodný materiál pro vyklápěcí postel

Většina uživatelů chce od vyklápěcí postele dvě hlavní věci. Praktičnost a co nejnápadnější vzhled. Proto je třeba při výběru myslet na to, aby se postel do interiéru hodila. A ideálně s ním co nejvíce splynula. Sklopné postele se nejčastěji vyrábějí z dřevěného masivu či z lamina. Klasika z masivu vyjde dráž, má však také mnohem větší výdrž. K dispozici je nejčastěji dub, buk, jasan nebo exotické dřeviny jako je teak. Dnešní modely z lamina však už dnes dosahují také vysoké úrovně. Jde o levnější variantu, která však má své výhody. Vyklápěcí postele z laminátu totiž nabízejí mnohem pestřejší škálu barev a provedení.

Vyklápěcí postel v multifunkčním řešení

Ani vyklápěcí postel nemusí být pouze postel. Můžete si ji pořídit samostatně nebo jako součást nábytkové sestavy. Vaše postel tak může mít zároveň úložné prostory nebo poličky. Ty se hodí stejně dobře na knihy jako náhrada za noční stolek. Z některých postelí může být ve sklopeném stavu například gauč nebo psací stůl. Pokud máte doma místa poskromnu, může jít o velmi praktické řešení. Zapojte fantazii a využijte svou víceúčelovou místnost na maximum. Ze sklopené postele by se přes den mohla stát také například vaše pracovní či kreativní plocha...

Velikost vyklápěcí postele

Naprostá většina sklopných postelí se vyrábí v jednolůžkové variantě. Toužíte-li po posteli pro dva, počítejte s tím, že nejčastěji narazíte na skromnější rozměry 140x200 cm nebo 160x200 cm. Pro osamělého spáče jsou však tyto šířky více než dostačující. Vyklápěcí postele dokonce existují i ve formě palandy. Ty mohou být ideálním řešením pro více dětí v menším dětském pokoji. Ať už je vaše volba jakákoliv, nezapomeňte nejprve dobře měřit. Je potřeba aby bylo postel kam vyklopit, ale také aby se k ní dalo pohodlně dostat. Myslete taká na to, že čím je postel větší, tím fyzicky obtížnější je manipulace. Šířka postele bude pochopitelně určovat také velikost matrace. Dbejte na to, aby matrace nepřesáhla maximální doporučenou výšku. Mohla by totiž bránit sklopení postele.

Mechanismus vyklápěcí postele

Vyklápěcí postele se mohou vyklápět buď z čela nebo boku. Vyklápění z boku je poměrně běžné u jednolůžek. Manželské postele se nejčastěji vyklápějí čelně. Máte-li tedy na výběr, zvažte, která varianta je pro váš interiér praktičtější. Dobré plánování se vyplatí zejména majitelům opravdu malých bytů. Co se samotného mechanismu týče, nejběžnější jsou pro vyklápěcí postele dva typy. Pružinový mechanismus je levnější a poskytuje dostatečně bezpečnou manipulaci. Pohodlnější je však mechanismus na hydraulickém základě. Jeho obsluhu zvládne opravdu každý.

Je vyklápěcí postel pro vás?

Zvolit či nezvolit sklopnou postel? Záleží na spoustě okolností. Pro někoho může být ideálním řešením pro menší prostory. Skvěle se také hodí například do pokojů pro hosty. A i v dětském pokoji dovede vytvořit mnohem více prostoru. Pokud nemáte doma místa nazbyt, určitě tuto variantu zvažte. V opačném případě záleží čistě na vašich nárocích na interiér. Mít doma postel, která může během chvilky zcela zmizet se může hodit leckdy.

Prodáváme nábytek již 18 let
Máme 18-ti leté zkušeností s prodejem nábytku. Dnes jsme největším online obchodem s nábytkem.
99% Zákazníků nas doporučuje
99% zákazníku hodnotí pozitivně nákupy uskutečněné v našem obchodě.
Radíme a inspirujeme
Jsme zde pro Vás od pondělí do pátku. Zavolejte nám. Zavolejte nám.