NABÍDKA
Prodáváme nábytek již 20 let
Naši zákazníci nás doporučují
pomůžeme a poradíme

Jak vybrat pohovky do dětského pokoje: praktické rady pro rodiče

Hledáte pohodlné a především praktické spaní pro vaše dítě? Dětské pohovky jsou skvělým nápadem. Co je důležité, výběr pohovky do dětského pokoje nemusí být vůbec obtížný. Rádi vám poradíme, na co se zaměřit při hledání takového zajímavého řešení!

Podíl:
Jak vybrat pohovky do dětského pokoje: praktické rady pro rodiče

Výběr pohovky pro dítě

Esteticky provedené a mimořádně pohodlné pohovky a gauče do dětského pokoje jsou nábytkem, jehož výběr je vhodné zvážit, hledáte-li praktické, ale také pohodlný a bezpečný nábytek pro děti. Dětské pohovky překvapují zajímavým designem a mnoha užitečnými funkcemi. Jsou tedy skvělou alternativou k tradičním postelím. Toto řešení je doporučováno zejména pro menší děti, které se mohou bát spát ve vlastní posteli. Pohovka pro ně bude prostor více útulný a bezpečnější.

Dětská pohovka je nábytek, který má dodatkové opěrky. Díky tomu se tu mladší děti budou cítit pohodlněji. Měkké ochranné prvky na stranách zajišťují, že během nočního odpočinku není tak snadné spadnout z pohovky. Tento aspekt si zvláště oblíbí ty děti, které se ještě bojí spát samy nebo si váží pocitu plného bezpečí.

Při výběru pohovky do dětského pokoje je také dobré pamatovat na její estetický aspekt. Dostupný výběr nábytku dnes okouzluje rozmanitostí! Pohovky mají zajímavé provedení, nevšední barevnost, měkké materiály potahu a také zajímavé formy, které oživí dětský pokoj. Díky tomu má tento kus nábytku šanci stát se oblíbeným doplňkem v prostoru dítěte!

Co je klíčové v dětském pokoji?

Při výběru židlí do dětského a studentského pokoje, míst na spaní, patrových postelí nebo tradičních postelí do dětského a studentského pokoje, nebo pohovek, o kterých se zmiňujeme v tomto textu, je důležité mít na paměti několik klíčových faktorů. Co je klíčové u funkčních dětských pohovek? Především:

  • Bezpečnost - funkční dětské pohovky musí být vyrobeny tak, aby jejich používání dítětem bylo zcela bezpečné. Delikátní materiály, ideálně vybraná měkkost dětské pohovky a také optimální velikost jsou důležité aspekty tohoto nábytku.

  • Ergonomie - nábytek musí být perfektně přizpůsoben věku, a především výšce dítěte. Vyplatí se zvolit modely o něco větší, které se osvědčí na několik let - dokud z nich dítě nevyroste.

  • Zajímavý design - dětský pokoj vyžaduje zajímavá a neotřelá řešení. Příkladem jsou funkční pohovky s přídavnými polštáři, které jsou vyrobeny například v pudrové růžové, hořčicové barvě nebo moderní kostce.

  • Trvanlivost - výběr pohovky do dětského pokoje by měl být rovněž diktován kvalitou jejího provedení. Odolné materiály s pevným tkaním dává jistotu, že ani intenzivní používání nábytku neovlivní jeho vzhled.

  • Funkčnost - při hledání nábytku do dětského pokoje se vyplatí vsadit na řešení s přídavnými možnostmi, např. úložným prostorem, polštáři, měkkými opěrkami atd.

  • Snadné čištění - klíčovým aspektem u nábytku do dětského pokoje je potah, který je snadno čistitelný. Nejlépe, když je materiál navíc odolný proti skvrnám.

Kolekce Rosa

Kolekce Rosa

Jak přizpůsobit pohovku interiéru?

Při výběru pohodlného a bezpečného nábytku do dětského pokoje je dobré zařadit ho do celkového konceptu interiéru. V prvním kroku je důležité, aby dětská pohovka byla barevně sladěná s celkovou koncepcí daného prostoru. Dívčí pokoj je často v bílých, pastelových, ale také v jemných šedých barvách. V chlapeckém pokoji obvykle dominují tmavší odstíny. Zelené, žluté, oranžové a dokonce antracitové barvy jsou často vybíranými možnostmi. Pohovka je poměrně velký nábytek, takže je dobré pamatovat na to, aby její barva nepřitlačovala příliš celý interiér.

Dětský pokoj je často také originálním designem. Pokud má náš malý rád určitý motiv, stojí za to, aby se na pohovce objevil ve formě polštářů nebo deky s oblíbenou postavou. Vybranou funkční pohovkou se také vyplatí pečlivě zvážit její proporcionální velikost vzhledem k velikosti pokoje. Nemá smysl investovat do nábytku "na sklad", který je pro dítě zcela příliš velký.

Výběr pohovky by měl také odpovídat ostatním doplňkům v dětském pokoji. Je dobré, aby celý pokoj tvořil konzistentní a jednotný celek. Kromě toho se vyplatí zvážit výběr nábytku, který zaujme dalšími možnostmi. Je dobré, aby dětská pohovka měla dodatečný úložný prostor, měkké polštáře, funkci rozkládání, dodatečné opěrky. Tyto možnosti jsou určitě vhodné pro každodenní používání!

Kolekce Wave

Kolekce Wave

Pohovky s dodatečným prostorem

Funkční pohovky do dětského pokoje jsou nábytkem, který poslouží dlouhá léta. Jednou z nejdůležitějších výhod tohoto typu řešení je dodatkový prostor pro spaní a ukládání. Díky těmto možnostem jsou dětské pohovky tak oblíbeným multifunkčními nábytkem. I přes často malé rozměry dokáží spojit několik funkcí.

Funkce rozkládání je populární možnost, která umožňuje v několika málo okamžicích změnit nábytek na pohodlnou postel. Stačí rozložit a je to! Pohodlný spánek pro dítě, např. s oblíbenou plochou 75 x 170 cm, umožní dítěti spát v nejpohodlnějších podmínkách. Nábytek tohoto typu má výplň např. z polyuretanové pěny nebo na principu bonelové pružiny, což přináší měkkost a další pohodlí.

Druhou klíčovou možností je prostor pro ukládání. Úložný prostor na ložní prádlo je často neoddělitelnou součástí každé dětské pohovky. Můžete v něm ukládat ložní prádlo, další polštáře a deky, stejně jako hračky, plyšáky nebo jiné drobnosti. Úložný prostor tohoto typu dává jistotu, že dětský pokoj bude vždy dokonale uspořádaný.

Při výběru pohovek, postelí, psacích stolů nebo dětských křesel stojí za to držet se několika univerzálních pravidel. Nábytek musí být vizuálně atraktivní a zároveň charakteristický ergonomičností. To umožní zařídit dětský pokoj nejen podle potřeb našeho potomka, ale také v dokonalém stylu! Správný výběr funkční pohovky je výběrem na příští léta, stojí tedy za to vsadit na nadčasové modely.