NABÍDKA
Prodáváme nábytek již 20 let
Naši zákazníci nás doporučují
pomůžeme a poradíme

Nábytek Do Dětského Pokoje

Dětský pokoj je tím úplně prvním královstvím každého z nás. A zařídit jej vůbec není jen tak. Je potřeba myslet na tolik věcí. Tou nejzásadnější je, že děti rychle rostou a jejich potřeby se neustále mění. Proto je jasné, že to co vyhovovalo miminku, nemůže obstát u puberťáka. Dětský pokoj se svým obyvatelem doslova roste. Je pro něj prvním útočištěm, hernou, studovnou, kreativní zónou… Zkrátka místem, kde by mu mělo být nejlépe. Při zařizování dětského pokojíku je tedy nutno zvážit mnohé. Jaký je věk dítěte? Kolik sourozenců bude pokoj sdílet? Jak velký prostor máte k dispozici? Budete chtít za pár let nábytek kompletně měnit? Co vaše dítko baví a co má rádo? Vypadá to jako velmi komplikovaný úkol. Ale žádný strach. Máme pro vás několik tipů, jak vytvořit takový dětský pokoj, který bude vaše ratolest milovat.

Podíl:
Nábytek Do Dětského Pokoje

Dětský pokoj a přírodní materiály

Při zařizování pokoje pro naše děti bychom měli myslet vždy především na zdraví. Přírodní materiály jsou proto tou nejvhodnější volbou. Zejména pokud jde o děti do 5 let. Jak víme, tato věková skupina věci velmi ráda objevuje pomocí olizování a ochutnávání. Je proto velmi důležité, aby bylo v pokoji použito co nejméně chemie a syntetických látek. Děti jsou navíc oproti dospělým náchylnější k nemocem a různým alergiím. Jakékoliv agresivní materiály by jim proto mohly škodit. Vyhněte se jim. Ideální je nábytek z dřevěného masivu. A pokud jde o jakoukoliv barvu či nátěr, ujistěte se, že jde o nezávadné látky. Stejně tak je dobré vyhnout se i umělinám co se textilií týče. Vyvarujte se materiálů jako je nylon, polyester, akryl, PVC a podobně. Vsaďte raději na bavlnu, len, vlnu a kůži.

Dětský pokoj a uspořádání

Jak jistě víme, dětský pokoj má za úkol plnit několik funkcí najednou. Zatímco dospěláci mají obývák, ložnici a pracovnu v jiné místnosti, dětský pokoj je řešení vše v jednom. Je proto potřeba přemýšlet při jeho zařizování “zónově”. Než se do čehokoliv pustíme, měli bychom si ujasnit jeho 3 hlavní části. Zónu na hraní, zónu na spaní a zónu na učení a tvoření. Zásadní otázkou budou samozřejmě vaše prostorové možnosti. I menší pokojíček se však dá šikovně rozdělit. Například pomocí patrové postele, která zastřešuje psací stůl. Rozmyslete si dobře, kam který kus nábytku umístit a dbejte na to, aby dítě neohrožovaly ostré rohy a hrany. Nábytek pro dětské pokoje je dnes velmi kvalitně zpracovaný a začištěný. Myslete také na to, že postel či gauč u okna může malým dětem usnadnit vypadnutí.

Správná postel pro dětský pokoj

Kvalitní spánek je naprosto zásadní pro zdraví každého člověka. A u děti, které se stále vyvíjejí to platí dvojnásob. Výběr vhodné dětské postele a matrace proto určitě nechcete podcenit. Správná dětská matrace by se především měla umět přizpůsobit dětské páteři. Je proto radno se raději vyhnout matraci z paměťové pěny. Ta se nehodí pro žádného spáče do 24 let, kdy páteř stále roste. Paměťová pěna totiž tělo utuží v jedné poloze a zabraňuje přirozenému pohybu. Velikost a typ postele se potom odvíjí od věku dítěte a je zřejmé, že postel pravděpodobně budete muset několikrát změnit. Ani na to nezapomínejte při celkovém plánu pokojíku. Stejně jako u nábytku také u lůžkovin volte přírodní nezávadné materiály. Pokožka zejména malých dětí je velmi citlivá. Myslete i na to, že dětská postýlka se snadno znečistí. V takových případech oceníte třeba podložky, které zabraňují poničení matrace.

Dětský pokoj jako herna

Máte doma předškoláka nebo dokonce ještě malé miminko? V takovém případě je naše další rada jasná. Omezte nábytek na minimum. Zatím. Dokud vaše dítko nechodí do školy, bude dětský pokoj využívat ke hraní. Je proto dobré poskytnout mu hlavně co nejvíce prostoru. Nemusí psát domácí úkoly u psacího stolu, nepotřebuje zatím kvalitní ortopedickou židli, nemusí mít ani různé skříňky na sešity a knížky do školy. Zatím by se o ně akorát tak bouchlo. Pokud zařizujete pokojíček malému dítěti, nebojte se být výbavou spíše skromnější. Nechte mu dostatek prostoru pro pohyb. Jak bude růst a jeho potřeby se měnit, dětský nábytek postupně přidáte. Pro malé špunty jsou zcela ideální vestavěné skříně na oblečení a úložné krabice na hračky, které si dítko hravě obslouží samo. Je ale pravda, že následný úklid hraček pravděpodobně zase zůstane na vás...

Tipy na závěr

  • Zařizujete-li dětský pokoj, zaměřte se na dětský nábytek. V dnešní době už je nabídka skutečně obrovská a vybere si každý. Dětský nábytek je pro děti určený. Je tedy bezpečný a myslí na specifické potřeby dětí i rodičů. Můžete mít jistotu, že neobsahuje žádné závadné chemikálie ani nemá nebezpečné rohy a hrany.
  • Máte spoustu dětí, ale ne až tolik místa? Máme pro vás dvě slova. Patrová postel. Palanda je stále oblíbeným prvkem dětských pokojů, které skvěle vyřeší nedostatek prostoru a zároveň dovedou svým obyvatelům poskytnout dostatek soukromí.
  • Nevíte jak rozmístit nábytek? Poradíme vám kam s hlavními kusy. Začněme postelí. Ta by měla být v co nejklidnější části místnosti. Vyhněte se umístění do prostoru. Většina dětí z toho nemá dobrý pocit a bojí se. Pracovní stůl by potom měl být vždy u okna, tedy u zdroje denního světla.
  • Půjdou šuplíky či dveře od skříně dobře otevřít? Dá se dobře dostat ke stolu? Než pokoj vybavíte, myslete na to, aby se ke všem úložným prostorům dalo pohodlně dostat.
  • A poslední tip nakonec — pokud už je vaše dítko větší, poraďte se s ním a zeptejte se ho, jaký dětský pokoj by se líbil jemu. A nechcete-li mu (z pochopitelných důvodů) nechat zcela volnou ruku, zakomponujte jeho nápady do výsledného interiéru po svém. Stylově!