NABÍDKA
Prodáváme nábytek již 20 let
Naši zákazníci nás doporučují
pomůžeme a poradíme

Jaký běhoun na tmavý stůl? Jak vybrat a jak pokládat běhoun na tmavý stůl?

Výběr běhounu na tmavý stůl by neměl být náhodný. Stojí za to znát určité univerzální techniky ohledně přizpůsobení tohoto prvku. To umožní vytvořit elegantní a nadčasovou aranžaci. Podívejte se, který běhoun na tmavém stole se osvědčí nejlépe a těšte se z dokonale ozdobeného prostoru.

Podíl:
Jaký běhoun na tmavý stůl? Jak vybrat a jak pokládat běhoun na tmavý stůl?

Běhoun na tmavý stůl: proč je to dobrý nápad?

Běhoun na malé stolky, konferenční stolky nebo velké rozkládací stoly je krásná ozdoba, která zároveň plní praktickou funkci. Tento úzký kus látky se obvykle pokládá středem stolu. Na rozdíl od ubrusu je tedy menším dekorativním prvkem. Jeho úkolem je chránit stůl před poškozením, znečištěním nebo poškrábáním.

Zajímavou výzvou pro aranžaci je přizpůsobení běhounu na tmavý stůl. Proč vybrat tento typ ozdoby? Především proto, že běhoun na tmavém stole může plnit různé funkce a skvěle podtrhovat styl daného prostoru. V první řadě tento stylový textilní výrobek oživí interiér. Díky výběru běhounu, který kontrastuje s tmavým povrchem stolu, můžeme vytvořit zajímavý vizuální efekt.

Navíc běhoun dokonale ochrání povrch stolu. Dekorováním stolu běhounem se nemusíte bát škrábanců nebo případných skvrn. Co víc, tento prvek je snadný na údržbu a můžete ho měnit podle aktuální sezóny. Jiný běhoun se tedy používá v létě, jiný v zimě, což skvěle oživuje prostor. Běhoun nepokládá celou plochu stolu, takže při výběru tohoto prvku máte jistotu, že zároveň zvýrazníte a podtrhnete krásu svého nábytku.

Výběr barvy a vzoru běhounu

Krásné tmavé stoly se židlemi nebo i větší kávové stolky potřebují akcenty, které je oživí. Dobrým nápadem jsou zajímavě zpracované běhouny. Běhoun a tmavý stůl – jaký model zvolit? Zde je několik našich návrhů:

  • Běhoun v kontrastní barvě – bílé, béžové, šedé, jemné růže nebo všechny odstíny ecru budou vždy ideálně kontrastovat s tmavým povrchem stolu. Stojí za to je vybírat, pokud chcete trochu rozjasnit interiér a oživit aktuální aranžaci.

  • Lněný běhoun ve stylu boho – rustikální doplňky se krásně vyjímají na pozadí tmavého povrchu stolu. Tento přirozený materiál v nadčasové barvě dokonale podtrhuje kouzlo různých aranžací. Lze jej použít jak ve stylu boho nebo scandi, tak i v klasickém rustikálním stylu.

  • Běhoun se zajímavým vzorem – zajímavé vzory skvěle prolínají tmavé barvy. Stačí vybrat běhoun v módních pruzích (např. různých šířek), vždy módní kostky, roztomilé drobné potisky nebo i květinové vzory, aby se rychle obnovila aranžace.

  • Běhoun v jednolité tmavé barvě – kombinace tmavého s tmavým je klasika v zařizování interiérů. Módní tmavomodré, intenzivní lahvově zelené nebo i antracitové barvy budou dokonale ladit s oblíbenými barvami nábytku – wenge nebo černou.

  • Světlý a barevný běhoun – tmavý povrch často potřebuje okamžité rozjasnění. Skvělou možností budou běhouny vyrobené ve světlejších barvách. Červené, oranžové, žluté, světlejší odstíny zelené nebo hnědé jsou dobrým výběrem pro mnoho prostor.

Kolekce Mosaic

Kolekce Mosaic

Jak správně položit běhoun na stůl

Jak se ukazuje, položení běhounu na stůl má obrovský význam z hlediska estetiky, ale i užitečnosti tohoto prvku. Klasickým a často používaným řešením je položení běhounu v přímé linii podél stolu. Takové uspořádání podtrhne jednoduchou, a zároveň velmi elegantní aranžaci. Pro fanoušky překonávání schémat může být zajímavým způsobem položení běhounu našikmo. To značně oživuje prostor a dodává mu trochu požadované dynamiky.

Další možností na tmavý stůl je použití dvou běhounů, které přečnou stůl ne podél, ale napříč. Tím získáte prostor pro uspořádání sady nádobí pro čtyři osoby. Takové běhouny plní roli ubrousků nebo klasických prostírek na stůl. Samozřejmě dva běhouny nemusejí být uspořádány jen paralelně. Můžete je umístit křížem nebo našikmo. Každá taková varianta přinese do interiéru určitou svěžest.

Jak správně vybrat a položit běhoun na stůl? Především stojí za to zachovat určité proporce. Například na širokém stole budou špatně vypadat příliš úzké a krátké běhouny. Co se týče délky běhounu, panuje úplná volnost. Výrobci nabízejí modely dokonale přizpůsobené potřebám daného stolu (délka povrchu + 30-40 cm) i řešení, která se svou délkou pokládají až na podlahu. Takové delší běhouny jsou oblíbené na větších oslavách, protože vytvářejí skvělý vizuální efekt.

Kolekce Brolo

Kolekce Brolo

Běhoun jako dekorace stolu

Ozdobení stolu lze provést různými způsoby. Hodí se zde čerstvé květiny ve váze, perfektně vybrané nádobí, krásné svícny, ozdobné ubrousky nebo stylové běhouny, které okouzlí zajímavými vzory, unikátními barvami nebo originálními tvary. Z tohoto důvodu jsou běhouny velmi důležitým dekoračním prvkem a rozhodně stojí za to je zařadit do každého interiéru.

Běhoun skvěle personalizuje celou dekoraci. Výběrem oblíbených barev a vzorů vytváříte individuální styl interiéru a podtrhujete jedinečnost svého prostoru. Navíc tato textilie dodává v obývacím pokoji nebo jídelně výjimečný šarm. Co je důležité, krásně zvýrazňuje i sezónní dekorace, zejména když vybíráte běhouny odpovídající aktuálnímu ročnímu období.

Dobře přizpůsobený běhoun je také doplněním pro oblíbené nádobí. Díky němu bude váš interiér vynikat velkou soudržností a elegantním charakterem. Elegantní textilie nevyjdou z módy a zároveň vždy přinášejí pořádek a harmonii do daného prostoru.

Kolekce Artis

Kolekce Artis

Jak přizpůsobit běhoun různým příležitostem a ročním obdobím

Běhoun a aranžace prostoru vzhledem k ročním obdobím nebo nadcházejícím svátkům je aspekt, který nadchne každého fanouška jedinečných dekorací. Zde je několik nápadů na každé roční období:

  • Běhoun na jaro – jarní textilie se musí vztahovat ke všemu nejlepšímu v tomto ročním období. Kvetoucí květiny, krásně zelené listy, větvičky stromů, jemné barvy, např. pastely, a také velikonoční motivy jsou hlavními tématy, která dominují v tomto stylu. Aranžací tmavého stolu stojí za to pamatovat, že taková barevnost skvěle rozjasní celek!

  • Běhoun na léto – běhouny přizpůsobené letním měsícům mohou být podobné těm, které používáme na jaře. Chcete-li však jasně zdůraznit změnu ročního období, stojí za to vsadit na rostlinné motivy (např. sedmikrásky, pivoňky, módní listy monstery, břečťan) nebo dokonce ovocné a zeleninové. Léto je čas, kdy je příroda již zralá, takže zde bez problémů najdete silnější barvy: tmavé zelené, silné růže, tyrkysy nebo letní modré.

  • Běhoun na podzim – podzim přináší teplou barevnou paletu. Najdeme zde červené, zlaté, žluté, oranžové a také hnědé. Hlavními motivy jsou listy, dýně, jeřabiny, kaštany nebo žaludy. Podzimní běhouny nadchnou teplým a velmi příjemným pro oko vzorováním.

  • Běhoun na zimu – zimní období je především magický čas Vánoc. Tmavší nebo světlejší běhouny s motivem hvězd, sněhových vloček, květů tzv. vánoční hvězdy nebo zasněžených vesnic jsou krásnou klasikou. Červená kombinovaná s bílou a zelenou, ale také zlatá nebo stříbrná jsou kvintesencí tohoto období.

Vázanost mezi běhounem a barvou stolu je důležitá v dekoraci interiéru! Pokud máte v obývacím pokoji nebo jídelně elegantní tmavý stůl, máte na výběr mnoho možností zajímavých textilií.

Doplňujete interiér a hledáte stoly, skleněné konferenční stolky nebo praktické rozkládací konferenční stolky? Podívejte se do našeho internetového obchodu s nábytkem a vyberte si nábytek, který vás překvapí svým designem!