NABÍDKA
Prodáváme nábytek již 20 let
Naši zákazníci nás doporučují
pomůžeme a poradíme

Ergonomie práce: stojí za to investovat do stolku na notebook?

Chcete-li v nejlepších podmínkách pracovat na dálku, stojí za to přemýšlet o doplňcích, které to umožňují. Příkladem jsou praktické, dokonale zpracované a zároveň atraktivně stylizované stolky na notebook. Tento prvek zařízení domácí kanceláře vám umožní spojit efektivitu a pohodlí. Přečtěte si, proč byste měli vybrat toto zajímavé řešení!

Podíl:
Ergonomie práce: stojí za to investovat do stolku na notebook?

Co je potřeba pro efektivní práci?

Pod pojmem efektivní a ergonomické práce spočívá hodně. Takové vykonávání každodenních úkolů je rychlé, má skvělé výsledky a nezatěžuje naše tělo. Ergonomie zahrnuje řadu faktorů, které dělají práci pohodlnou a nezpůsobují bolest. Jak se tedy připravit na ergonomickou práci doma? Především bychom měli dbát o nezbytné doplňky, které umožňují efektivně vykonávat úkoly.

V tomto článku se zaměřujeme na jednu z nejzajímavějších možností, tj. na ergonomické stolky na notebooky, které umožňují provádět úkoly na počítači s plným respektem k zdravému držení těla při práci. Stolky na notebook nejsou ale  jediné řešení, které pomáhá v ergonomické práci. Je také důležité zvolit vhodné osvětlení počítače (intenzita je minimálně 300-500 luxů v závislosti na tom, kolik času strávíme u notebooku).

Pokud se rozhodneme pro stolek pod notebook, měli bychom také uvažovat o vhodně zvolené kancelářské židli. Měli bychom na ní sedět rovně, přičemž by měla poskytnout dostatečnou oporu pro bederní oblast.Také třeba pamatovat na to, že horní okraj obrazovky notebooku by neměl být výše než naše oči. Je ideální, aby byl monitor vzdálen cca 40-75 cm od naší tváře. Měli bychom být schopni se dívat přímo dopředu. Díky tomu budeme moci naši práci vykonávat svobodně.

Stůl na notebook a zdravá páteř

Mnoho lidí si nedokáže představit každodenní trávení času u notebooku právě kvůli nepohodlí - stálé potřebe se ohýbat k počítači, přijímat nepohodlné pozice atd. Je však třeba si uvědomit, že práce na notebooku nemusí být tak obtížná! Víte, že dobře vybraný stůl pro notebook umožňuje pečovat o celou páteř? Proto je tak důležité správně vybrat tento prvek na vybavení domácí kanceláře.

Ergonomické stolky na notebook umožňují vyhnout se bolesti zad nebo dokonce bolestivému zánětu kloubů. Často je tento druh doplňku k dispozici ve formě nástavby na stůl, což umožňuje rychle a snadno přizpůsobit celé počítačové místo našim potřebám. Navíc, toto řešení je obvykle plně nastavitelné. Je to vlastnost, díky které můžete být jisti, že vaše páteř již nikdy nebude přetížena.

Stolek na notebook může také být samostatným nábytkem ve formě psacích stolů, které umístíme do naší kancelářské plochy. Ty pak mají tradiční desku, často vybavenou další nástavbou, na které umístíme zařízení. Tento nábytek může být plně nastavitelný, mobilní (stolky často mají kolečka) a zároveň jsou solidně vyrobené. Všechny tyto aspekty zajišťují, že dokonce i dlouhé hodiny u stolku na notebook poskytují zcela zdravou polohu při práci. Kvůli menším rozměrům je stolek na notebook dobrým řešením pro garsonky a malé byty, kde chceme vyhradit koutek na práci.

Kolekce Basic

Kolekce Basic

Výhody používání stolku na notebook

Používání ergonomických stolků na notebook má mnoho výhod. Jsou to nejen neocenitelné zdravotní výhody, ale také řada dalších aspektů. Níže uvádíme nejdůležitější z nich:

  • Ergonomie práce – zdravý postoj při práci zajišťuje, že i dlouhé setrvání u počítače neovlivní negativně stav naší páteře. Ergonomické stolky pro notebook jsou skvělým příkladem nábytku, který ideálně pečuje o naši pohodu při práci.

  • Pohodlí – dobře navržené stolky na notebook jsou mimořádně pohodlné pro každodenní použití. To nám dává jistotu, že naše práce se provádí za dobrých podmínek a stále se cítíme plně pohodlně, i po dlouhodobém práci.

  • Estetika řešení – těžko nesouhlasit s faktem, že moderní stolky pro notebook jsou vyrobeny z vysoce kvalitních komponentů a zároveň jsou svěží a esteticky designové. Díky tomu získáváme nejen efektivitu a pohodlí na pracovišti, ale také zajímavý doplněk, který obohacuje kancelářský prostor.

  • Mobilita – velkým plusem ergonomických stolků pro notebook je jistě vysoká mobilita. To znamená, že daný nábytek můžeme obvykle snadno posunout nebo přenést na jiné místo. Tyto typy konstrukcí jsou často velmi lehké a často je lze navíc skládat, což šetří místo, když zrovna nepoužíváme náš stolek na notebook.

  • Univerzalita – doplňky jako podložky pod notebook jsou velmi univerzální řešení. Pokud je konkrétní prvek mobilní a plně přenosný, můžeme ho použít jak jako nástavbu na stůl, tak jako samostatný stůl, například když pracujeme, ležíme v posteli nebo sedíme na gauči. Toto je velká volnost a možnost časté změny pozice, což ocení zejména naše páteř.

Kolekce Slim

Kolekce Slim

Proč investovat do stolku na notebook?

Mnoho lidí si vybírá tradiční rohové psací stoly nebo klasické a stylové kancelářské psací stoly. Na druhé straně také stále roste počet fanoušků kompaktnějších řešení, tedy ergonomických stolků pro notebooky. Není divu, že se tento trend rozšířil. Stojí za to investovat do stolu na notebook, protože nabízí plnou mobilitu umístění. Je lehký, snadno se skládá a také přepravuje. Bez problémů ho můžeme vzít do kanceláře, když právě neplánujeme práci z domova.

Co je důležité, výhody stolku na notebook se týkají především našeho pocitu. Konec s bolestí krční páteře, bolestmi zad nebo ztuhnutím krku. Malý a mobilní stolek na notebook zaručuje zdravou pozici při práci a také plnou efektivitu a pohodlí při používání.

Do tohoto prvku se vyplatí investovat také proto, že umožňuje ušetřit místo v jakémkoli prostoru. Stolky na notebook jsou obvykle menší a kompaktnější než tradiční stoly. Je to skvělé řešení pro malé prostory, kde potřebujeme plné pracovní pohodlí.

Kolekce Mezo

Kolekce Mezo

Kam se hodí stolek na notebook?

Pokud se rozhodnete pro ergonomický stolek na notebook, můžete být jisti, že bude spousta příležitostí, kdy se tento doplněk hodí. Díky mobilitě a lehkosti řešení ho můžete libovolně přemístit a upravovat s ním svůj prostor. Pohodlný stolek na notebook je skvělým řešením pro práci na dálku. Nábytek v této kategorii je menší než standardní stoly, takže jeho začlenění do jakéhokoli prostoru je nepochybně usnadněno.

Stolek na notebook se také hodí, pokud chcete rychle zařídit domácí pracovní koutek. Díky tomuto řešení vytvoříte ideální podmínky pro vykonávání úkolů - a to i na malé ploše. Co je důležité, tuto efektivitu a pohodlí můžete v případě potřeby rychle přenést například na svůj balkón nebo terasu. Konec konců, co je lepší než práce v prostředí plném zeleně? Nejdůležitějším místem, kam se hodí ergonomický stolek na notebook, je samozřejmě klasická domácí kancelář. Tady máte všechny své dokumenty, tiskárny nebo oblíbenou pracovní židli. Obohaťte svůj prostor o další prvek - efektivní a pohodlný stolek, se kterým bude práce na dálku ještě snazší.

Hledáte vhodný stolek na notebook? S tímto doplňkem se práce na dálku stane efektivní a pohodlnou! Podívejte se na širokou nabídku ergonomických stolků na notebook v našem internetovém nábytkovém obchodě. Budete nadšeni všemi výhodami, které vyplývají z výběru tohoto řešení!