NABÍDKA
Prodáváme nábytek již 20 let
Naši zákazníci nás doporučují
pomůžeme a poradíme

Ergonomie v kanceláři – jak vybrat správnou ergonomickou kancelářskou židli?

Jedním z klíčových prvků, které podporují efektivní práci, je ergonomická židle. Nezáleží na tom, zda pracujete z domova nebo z kanceláře – musíte se postarat o kvalitu sezení. Dobře vybraná pracovní židle zajistí, že zapomenete na bolest páteře, otlačené nohy nebo napjatý krk. Jak zajistit ergonomii na pracovišti? Zjistěte to!

Podíl:
Ergonomie v kanceláři – jak vybrat správnou ergonomickou kancelářskou židli?

Proč stojí za to vybrat ergonomickou židli

Při výběru kancelářské židle často chceme klást důraz na ergonomii. Proč tomu tak je? Protože tento pojem ve vztahu k nábytku naznačuje, že naše židle nebo křeslo jsou pohodlné při každodenním používání. Navíc s takovým modelem ani dlouhé sezení nebude zatěžovat páteř nebo způsobovat zbytečnou bolest. Ergonomická kancelářská židle se tedy stará o zdraví našich zad a zároveň zajišťuje plný komfort při práci.

Proč se ještě vyplatí zvolit takový model? Protože díky němu můžeme korigovat naši postavu při sezení. Dokonale přizpůsobená kancelářská židle předchází vadám postavy. Koneckonců, je známo, že dlouhé hodiny před počítačem nepodporují udržování správných návyků ohledně optimální polohy těla. Stojí za to využít právě ergonomický nábytek.

Stolky na notebook nebo psací stoly do dětských pokojů s dobře zvolenými sedadly zajišťují navíc zvýšení komfortu při plnění úkolů. Židle přizpůsobené tvarům těla s přídavnými podpůrnými prvky, jako jsou područky nebo opěrky hlavy, poskytují 100% pohodlí a uvolnění při dlouhých hodinách strávených nad knihami nebo u počítače.

Klíčové vlastnosti ergonomické kancelářské židle

Výběr ergonomické kancelářské židle by měl být diktován důležitými vlastnostmi, kterými by měl tento kus nábytku disponovat. Jaké jsou tyto přednosti? Především:

  1. Perfektní pohodlí – konstrukce ergonomické židle pro kancelář by měla především poskytovat nejvyšší pohodlí při používání. Dobře přizpůsobené sedadlo poskytuje uvolnění a uklidnění při plnění každodenních úkolů.

  2. Plná regulace – moderní otočné židle okouzlují možnostmi nastavení. Bez problémů si přizpůsobíte nastavení úhlu opěradla, výšku sedadla nebo výsuv područek. Díky tomu je používání pracovní židle ještě pohodlnější.

  3. Dokonalá podpora – ergonomický tvar sedadla a optimální uspořádání opěradla zajišťují, že ergonomická pracovní židle se dokonale přizpůsobuje tvarům uživatele. Židle je profilovaná podle přirozených křivek těla, což poskytuje uvolnění při práci.

  4. Stabilita sedadla – ergonomické kancelářské židle mají mimořádně stabilní konstrukci. Díky tomu máte jistotu, že sezení bude vždy nejen velmi pohodlné, ale i bezpečné.

  5. Kvalitní zpracování – moderní pracovní židle jsou skvěle zpracované. Kvalitní materiály, jako je odolný nylon nebo chromovaná ocel na jezdné základně a čalounění z ekokůže, kvalitní tkaniny nebo módního sametu, jsou jen příklady toho, jak může být takový nábytek dokončen.

  6. Skvělý design – co by byla nejpohodlnější kancelářská židle bez odpovídajícího designu? Určitě pohodlný, ale rozhodně neatraktivní kus nábytku. Naštěstí moderní modely okouzlují skvělou barevností, originálním tvarem a výběrem materiálů, které potěší oko a jsou příjemné na dotek.

Křesla do kanceláře Halmar

Křesla do kanceláře Halmar

Výběr kancelářské židle podle individuálních potřeb

Kolik uživatelů, tolik očekávání od ergonomické pracovní židle. Mnoho lidí věnuje pozornost například unikátním řešením použitým v kancelářských křeslech. Dobrým příkladem může být například speciální mechanismus TILT, který najdete v produktech dostupných v našem internetovém obchodě s nábytkem. Tento univerzální houpací mechanismus umožňuje volné houpání a blokaci v nejergonomičtějším nastavení židle.

Mnoho uživatelů rovněž věnuje pozornost dalším doplňkům, například područkám nebo opěrkám hlavy. Díky nim je naše postava při sedavé práci vzorná. Další výhodou jsou otočná kolečka. Díky nim je pracovní židle maximálně mobilní. Zajímavou opcí je také dodatková síťovina, která se často nachází na opěradle těchto židlí. Díky ní mohou záda „dýchat“ a vzduch se volně cirkuluje, což zajišťuje komfort a čerstvost během celého dne.

Stále větší počet uživatelů také vkládá důraz na maximální pohodlí. To lze zajistit například přídavným podnožníkem, který je zabudován do konstrukce kancelářské židle. Díky němu se křeslo rychle promění v nábytek do pololehu! Důležitou vlastností kancelářských křesel jsou také další doplňky, které jsou již prakticky nezbytnou součástí těchto nábytků. Bude to například možnost regulace výšky sedadla, díky níž je židle vždy ideálně přizpůsobena našim potřebám.

Speciální křesla a židle do kanceláře a pracovny Unique

Speciální křesla a židle do kanceláře a pracovny Unique

Výhody ergonomické židle

Není možné stručně vyjmenovat všechny výhody používání moderní pracovní židle. Na jedné straně se takový model nábytku skvěle prezentuje a díky unikátnímu zpracování může krásně ozdobit kancelář. Na druhé straně má kancelářská židle celou řadu výhod, které ocení každý uživatel tohoto nábytku.

Skvěle profilované sedadlo, pohodlné opěradlo, dobře přizpůsobené područky nebo optimální opěrka hlavy – to jsou jen některé přednosti ergonomických židlí. Tento nábytek díky kvalitnímu zpracování překvapuje svou odolností a pohodlností při používání. Sedadla jsou měkká, ale zároveň skvěle podporují tělo a zabraňují zbytečnému napětí v krční oblasti či bolestem páteře. To dělá z výběru kancelářské židle nezbytnost v případě kanceláře nebo prostoru k učení.

Kolekce Nevy

Kolekce Nevy

Pokud vybavujete pracovní prostor, určitě se seznamte s nabídkou našich produktů dostupných ihned v internetovém obchodě s nábytkem. Najdete zde například skvělé rohové psací stoly, nepostradatelné police do kanceláře nebo mimořádně prostorné kancelářské regály. Seznamte se s širokou nabídkou nábytku šitého na míru vašim potřebám!