NABÍDKA
Prodáváme nábytek již 20 let
Naši zákazníci nás doporučují
pomůžeme a poradíme

Jak uspořádat věci v kuchyňských skříňkách? O chytré organizaci kuchyně

Kuchyně je místnost s obtížnou údržbou čistoty. Většinou v ní trávíme hodně času, připravujeme jídlo na stole, což se neustále spojuje se znečišťováním. Správné rozmístění všech kuchyňských příslušenství včetně stolu a židlí a použití funkčních řešení určitě usnadní používání kuchyně a udržování v ní pořádku. Z tohoto článku se dozvíte, jak uspořádat věci v kuchyňských skříňkách.

Podíl:
Jak uspořádat věci v kuchyňských skříňkách? O chytré organizaci kuchyně

Kde začít organizaci kuchyňských skříněk?

Kde začít? Organizaci kuchyně je třeba promyslet již v její projektové fázi. Při výběru kuchyňských skříněk je třeba zohlednit množství místa, které budeme potřebovat pro skladování. Také bychom měli mít na paměti ergonomii interiéru. Kuchyň je nejlepší rozdělit na pracovní zóny, tj. zónu pro zásoby, skladování, přípravu, vaření a mycí zónu, a kuchyňské doplňky uspořádat ve skříňkách podle definovaných zón.

Skříňka na koření

Skladování koření v kuchyni bývá někdy problémové. Špatně skladované koření se vysype a způsobí nepotřebný nepořádek. V takovém případě je dobré se vybavit různými nádobami a sklenicemi na koření. Jak koření, tak zavařeniny mohou být schovány v skříňkách nebo šuplících - podle našich preferencí. V obou případech bude dobrým řešením označení jednotlivých sklenic a nádob názvy koření. To usnadní rychlejší nalezení určitého produktu a pomůže předejít nepořádku v šuplíku. Barevné koření může v kuchyni plnit dekorační funkci - můžete je vystavit na kuchyňské lince nebo na policích. Na skladování koření mohou také sloužit funkční kuchyňské držáky.

Příbory - organizéry do kuchyňských zásuvek

V případě příborů se hodí speciální nádoby s přepážkami. Organizéry na příbory je nejlepší umístit do zásuvky hned pod pracovní deskou, abyste je měli vždy po ruce. Organizéry do kuchyňských zásuvek umožní uspořádat všechny příbory a další kuchyňské doplňky. Vepředu by měly být nejčastěji používané příbory, zatímco v hloubi ty, které není potřeba každodenně. Velmi ostré kuchyňské nože je lepší skladovat v k tomu určených stojanech nebo na magnetickém proužku namontovaném na zdi mezi skříňkami. Tím se vyhnete poranění, k němuž dochází při sahání po nožích do zásuvky.

Kolekce Sara Line

Kolekce Sara Line

Jak využít rohové skříňky?

Rohové skříňky jsou obvykle největší ze všech kuchyňských skříněk. Proto budou nejlepší pro skladování hrnců a dalších větších kuchyňských pomocníků. Někdy bývá přístup do vnitřku rohové skříně ztížen. V takovém případě bude užitečné instalovat vysouvací koše cargo. Ty usnadní skladování hrnců a poklic. Hrnce je nejlepší skladovat v blízkosti vařící zóny, tedy v krátké vzdálenosti od sporáku. Vysouvací koše Cargo jsou praktický mechanismus, který usnadní udržování pořádku v kuchyňských skříních. Vysouvací police mohou také sloužit k vytvoření domácí spíže.

Hluboké zásuvky a dolní skříňky

Pro skladování hrnců a větších nádob se také mohou hodit hluboké zásuvky a prostorné dolní skříňky. Méně používané předměty, zejména ty větší, je nejlepší schovat do spodní části, protože vytažení z dolních zásuvek nebo skříněk bude mnohem jednodušší než dosahování do horních skříněk. Ve spodní skříňce pod dřezem je nejlepší umístit odpadkový koš a skladovat čisticí prostředky.

Kolekce Gała Meble

Kolekce Gała Meble

Závěsné skříňky

Horní závěsné skříňky se nejlépe hodí pro skladování kávy, čaje a sklenic a hrníčků. V této části kuchyňské linky je nejlepší skladovat věci, které používáme nejčastěji. Do závěsných kuchyňských skříněk se také vejde malé nádobí, například talíře. Díky jejich umístění na tomto místě k nim budeme mít snadný přístup.

I když je kuchyň neustále vystavena nepořádku, udržování řádu v kuchyňských skříňkách nemusí být těžké. Aby se vyhnout nepořádku, stačí naplánovat uspořádání jednotlivých věcí podle zásad ergonomie. 

Potřebujete pomoci s výběrem kuchyňského nábytku? Kontaktujte naše pracovníky na infolince a oni vám rádi pomůžou.