NABÍDKA
Prodáváme nábytek již 19 let
Naši zákazníci nás doporučují
pomůžeme a poradíme

Jak zesílit rošt do postele? Naučte se dva jednoduché způsoby!

Jak vidíte, rošt matrace je velmi důležitým prvkem postele, který má stejně jako matrace významný vliv na kvalitu našeho spánku. Při výběru roštu se vyplatí uvědomit si možnosti, které máme. Doufáme, že vám náš článek pomůže při nákupu dobrého roštu pro vaši postel!

Podíl:
Jak zesílit rošt do postele? Naučte se dva jednoduché způsoby!

Rošt – k čemu slouží a proč je tak důležitý?

Dá se říci, že rošt matrace je neodmyslitelným prvkem postele a má bezesporu významný vliv na kvalitu našeho odpočinku. Rošt postele slouží jako podpěra matrace a drží ji ve správné výšce. Důležité je, že správně zvolený rošt pomáhá odvětrávat matraci, o které je známo, že je vystavena mikroorganismům a vlhkosti. Díky mezerám v roštu se matrace stává vzdušnou. Jak vidíte, velkou roli hraje rošt postele.

Rošty od Meble Wójcik

Kolekce Rošty od Meble Wójcik

Jaký rošt do postele vybrat?

Na trhu jsou postele s roštem i takové, ke kterým je nutné rošt dokoupit. V druhém případě stojíme před otázkou, jaký rošt do postele zvolit? Sortiment matracových roštů je opravdu široký, od klasických dřevěných roštů (lamely pevně připevněné k dřevěnému rámu), až po polohovací rošty ovládané elektrickým dálkovým ovladačem.

Nejlevnějším a nejoblíbenějším řešením je tzv laťkové rošty na pásku, které jsou umístěny volně v posteli. Zajímavým řešením jsou zvedací rošty. Používají se v postelích s úložným prostorem na lůžkoviny. Rošt matrace by měl být vybrán podle vašich potřeb a měli by jste předvídat, jakou matraci si vyberete. Rošty postelí se také liší maximální přípustnou hmotností, kterou unesou. Při výběru roštu postele byste měli zvážit nejen hmotnost matrace, ale také hmotnost toho, kdo na ní bude spát!

Kam a jak umístit rošt do postele? Poradíme!

Roštů je mnoho druhů, ale jejich způsob upevnění k posteli je podobný. Stojíme tedy před otázkou, kam a jak namontovat rošt postele? Nejjednodušší je to v případě laťkového roštu na pásku, který je volně umístěný na rámu postele. V ostatních případech se spojení roštu s postelí provádí pomocí šroubů, nápomocen může být klasický šroubovák nebo imbus.

Šrouby by měly být umístěny na místě označeném výrobcem. Montáž zvedacího roštu může být trochu složitější, ale přesný montážní návod by měl výrobce přiložit k objednávce včetně všech potřebných rad a informací.

Rošt postele - kdy by měl být zesílen?

Může se stát, že rošt v posteli bude potřebovat dodatečné vyztužení. Časem se může rošt postele, který používáme, opotřebovat. V takové situaci není vždy nutné jej hned vyměnit za nový. Místo toho se dá posílit dvěma oblíbenými způsoby.

Můžeme také vyztužit zcela nový rošt, který dle našeho názoru zcela nesplňuje očekávání ohledně své odolnosti, nebo když je jednoduchý a nemá dodatečnou ochranu. Díky vyztužení roštu postele nám bude sloužit po mnoho let. Zesílení roštu matrace může být nutné i v případě dětské postele. S věkem se váha dítěte zvyšuje, což má za následek větší tlak na matraci, a tím - na rošt postele. Jak tedy zpevnit rošt matrace, aby byl odolnější?

Jak zpevnit rošt postele? Naučte se dva jednoduché způsoby

Při zpevnění roštu v posteli nemusíte žádat o pomoc profesionály a vystavovat se tak vysokým nákladům. Jsme schopni to udělat sami doma! Budete potřebovat nástroje, jako je imbusový klíč a šroubovák. Rošt matrace lze zpevnit dvěma oblíbenými způsoby.

  • V první řadě se musíme postarat o zpevnění samotného rámu postele, který rošt drží. To by mělo být provedeno přišroubováním dalších šroubů k němu v místě upevnění. Zajistí stabilitu celé konstrukce nábytku.

  • Druhým způsobem zpevnění roštu v posteli je umístění speciálních západek do rohů postele, které zajistí, že celá konstrukce bude nejen stabilnější, ale také bezpečnější.

  • Každé z těchto řešení lze použít samostatně, ale kombinace obou poskytne nejlepší výsledky a zpevní rošt s dvojitou silou. Správné vyztužení roštu může pomoci vyhnout se problému s postelí.

Kolekce Prowansja

Kolekce Prowansja

Rošt je nezbytnou součástí postele, která by měla fungovat jako stabilní opora pro matraci. Pokud se však bojíme, že svou roli nebude plnit dokonale – můžeme zvýšit její odolnost. Ke zpevnění roštu postele doporučujeme použít jednu ze dvou nebo obou populárních metod uvedených v článku.

ZOBRAZIT NAŠE ROŠTY>Prodáváme nábytek již 19 let
Máme 19-ti leté zkušeností s prodejem nábytku. Dnes jsme největším online obchodem s nábytkem.
99% Zákazníků nas doporučuje
99% zákazníku hodnotí pozitivně nákupy uskutečněné v našem obchodě.
Radíme a inspirujeme
Jsme zde pro Vás od pondělí do pátku. Zavolejte nám. Zavolejte nám.