NABÍDKA
Prodáváme nábytek již 20 let
Naši zákazníci nás doporučují
pomůžeme a poradíme

Jak změnit barvu šatní skříně? Jednoduchá proměna skříně

Šatní skříň s posuvnými dveřmi je praktický nábytek, který tvoří jakousi šatnu v naší předsíni nebo ložnici. Stává se, že když najdeme ideální kus nábytku, prostě se s ním nechceme rozloučit. Zvyklí na uspořádání polic nebo spokojeni s jejich množstvím nechceme skříň měnit za jinou. Co ale dělat, když nábytek už má své roky a prostě vyžaduje osvěžení? Jak změnit starou posuvnou skříň v úplně nový kus nábytku? V tomto článku představíme jednoduché způsoby renovace skříně, které nevyžadují odborné znalosti ani časově náročnou přípravu! Zveme vás ke čtení!

Podíl:
Jak změnit barvu šatní skříně? Jednoduchá proměna skříně

Jak změnit barvu šatní skříně? Malování skříně

Nejčastějším a nejjednodušším způsobem, jak renovovat skříň, je vymalování jejích dveří. Když už najdeme vysněnou barvu, která odpovídá našemu interiéru, musíme vhodně připravit povrch pro malování. Dveře skříně je třeba důkladně umýt a odmastit, a pokud jsou dřevěné, navíc jemně zmatnit brusným papírem. Pouze na dobře připraveném povrchu bude barva vypadat perfektně a sloužit nám mnoho let.

Barva závisí v podstatě pouze na našich preferencích a na tom, jak moc chceme změnit interiér. Tlumené barvy se hodí do boho interiérů, odvážné do moderních.

Dveře malujte pomalu, shora dolů, nenanášejte příliš mnoho barvy, aby nevznikly kapky. V závislosti na tom, jak dobře barva kryje, odhadněte, kolik vrstev bude nutné namalovat. Pokud chcete dveře ještě ozdobit, můžete použít hotové šablony nebo si je vyrobit sami.

Jak změnit barvu skříně v dětském pokoji?

Stále populárnějším řešením používaným v dětských pokojích je tabulová barva tzv. 'tabulovka'. Nic nebrání tomu, abychom ji použili i při renovaci skříně. Díky tomu se kus nábytku stane nejen praktickým úložným prostorem, ale také poskytne příležitost k hraní nebo učení. Pokud se bojíme, že tabulová barva, kvůli své tmavé barvě, bude příliš ponurá, natřeme jí pouze jedny dveře a na zbytek použijeme běžnou barvu v oblíbené barvě našich dětí!

Jinou možností, jak obnovit dětskou skříň, je použití magnetické barvy. Magnetická barva díky svým vlastnostem umožňuje připínat na natřený povrch magnety. Díky ní se skříň stane nástěnkou vzpomínek, na kterou dítě umístí fotografie, nebo místem k plánování celého týdne. Navíc ozdobí dětský pokoj jedinečným, individuálním způsobem a určitě rozvine jeho kreativitu.

Kolekce Beta

Kolekce Beta

Jak renovovat starou skříň? S pomocí tapety nebo samolepky!

Dalším jednoduchým způsobem, jak renovovat starou skříň, je nalepení na její dveře tapety nebo speciální samolepicí fólie. Můžeme si vybrat z široké nabídky různobarevných nebo klidnějších vzorů. Samolepka na rozdíl od barvy neumaže podlahu, ale musíme dbát na to, aby byla nalepena pečlivě, aby nevznikly vzduchové bubliny. K tomu potřebujeme měkkou stěrku, kterou budeme samolepku přitlačovat k povrchu a pomalu ji nalepovat na dveře. Abychom samolepku nebo tapetu upravili na potřebnou velikost, bude se nám hodit i malý nožík.

Můžeme si vybrat z různých vzorů samolepek. Populárními vzory jsou v poslední době rostlinné motivy – listy nebo květiny. Jak ty graficky ztvárněné, tak ty ukázané na skutečných fotografiích. Pro milovníky tlumených řešení jsou dobrou volbou také samolepky představující přírodní materiály, jako je mramor nebo ratan. Pokud jsme fanoušky velkoformátových fotografií, můžeme se rozhodnout pro samolepku s výhledem na oblíbenou pláž nebo město!

Chcete, aby skříň plnila také funkci korkové nástěnky? Jednoduše na ni nalepte skutečný korek! Tenká vrstva korku na skříni se perfektně hodí do retro nebo boho interiérů! 

Kolekce Galaxy

Kolekce Galaxy

Pamatujte, že před nalepením samolepky, korku nebo tapety je také potřeba vhodně připravit dveře skříně, aby materiály dobře držely. Správná příprava povrchu usnadní rovnoměrné nanášení.

Osvěžení skříně je ekologické a především ekonomické řešení, které nám umožní užívat si nový kus nábytku, aniž bychom museli utrácet velké peníze. Podobným způsobem můžeme renovovat také komodu (zejména tu bez úchytek) nebo noční stolky. Ne všechny skříně však časem splňují naše požadavky a někdy jsou prostě příliš malé. Pokud hledáte novou šatní skříň se zasouvacími dveřmi nebo klasickou dvoukřídlou skříň, prohlédněte si naši širokou nabídku skříní ve všech stylech. Vyberte si skříň, která splní vaše potřeby a stane se pohodlným úložným prostorem pro vaše oblečení.