NABÍDKA
Prodáváme nábytek již 20 let
Naši zákazníci nás doporučují
pomůžeme a poradíme

Nábytek z MDF desky – proč si vybrat nábytek z MDF?

Nábytek MDF je jedním z častých aranžérských voleb do kuchyně, ložnice nebo obývacího pokoje. Tento materiál vyniká výjimečnými vlastnostmi. Díky tomu se během let stal součástí našich domovů. Objevte výjimečnou trvanlivost nábytku MDF a přesvědčte se o dalších vlastnostech tohoto populárního materiálu!

 

Podíl:
Nábytek z MDF desky – proč si vybrat nábytek z MDF?

MDF: co to je

MDF, tedy dřevovláknitá deska střední hustoty (Medium Density Fiberboard), je materiál, který se úspěšně používá již od 80. let, mimo jiné v nábytkářském průmyslu. Deska vynikajícím způsobem imituje dřevo, zároveň je však podstatně levnější a dostupnější než klasické dřevěné výrobky. Díky správné výrobní technice, která zahrnuje lisování dřevních vláken za vysokého tlaku a jejich spojení různými pojivy, získáváme kvalitní polotovar, který je snadný na řezání, ohýbání a frézování. 

Tyto vlastnosti činí z MDF ideální materiál pro výrobu nábytku. Výjimečné výhody jako stabilita, skvělá jednolitost povrchu a také všestranné využití jsou oceňovány mimo jiné při tvorbě kvalitních stolů, trvanlivých rámů postelí nebo moderních psacích stolů. Velkou roli hraje či skutečnost, že surová deska je často laminována, dýhována, ale také foliována a lakována. Tyto úpravy mají za cíl maximálně zvýšit její unikátní vlastnosti.

Dřevodekorativní desky získávají srdce lidí, kteří hledají kvalitní a cenově dostupný nábytek do svého interiéru. Vypadají skvěle a jejich nákup nezatěžuje peněženku, což z nich činí alternativu ke klasickým dřevěným výrobkům. Tato volba je často podmíněna mnoha výhodami nábytku MDF, o kterých píšeme podrobněji v následujícím odstavci.

Proč si vybrat nábytek z MDF?

V mnoha případech sníme o nábytku zhotoveném ze dřeva. Již léta všechny dekoratéry a zařizovatele interiérů fascinuje elegance a přirozenost tohoto materiálu. Optická změna však přichází ve chvíli, kdy poznáme určité nevýhody spojené s užíváním takového nábytku. Dřevo je náchylné k deformacím, špatně snáší vlhkost a změny teploty. Je také potřeba o něj náležitě pečovat. Ideální a méně náročnou alternativou k dřevu je právě nábytek z MDF.

Co mluví pro výběr MDF v zařizování interiérů? Určitě pohodlí při užívání těchto kompletů. MDF při správné péči a pravidelném čištění poslouží dlouhá léta. Nábytek si zachovává svůj původní vzhled a stále těší oko. Co je důležité, doplňky z MDF jsou lehčí než ty dřevěné. Díky tomu je doprava a montáž nábytku mimořádně jednoduchá.

Nelze opomenout ani další významnou výhodu. MDF deska je materiál mimořádně snadný na zpracování. To umožňuje vytvářet z nábytkové desky rafinované tvary. Jejich povrch bývá často pokryt dodatečnými ochrannými vrstvami, například dýhou nebo speciální fólií. To způsobuje, že výběr nábytku z MDF splňuje potřeby i těch nejnáročnějších uživatelů!

Kolekce Saori

Kolekce Saori

Výhody nábytku z MDF desek

MDF – stojí za to investovat do takového řešení? Určitě ano. V tomto odstavci se pokusíme shrnout všechny nejdůležitější výhody použití materiálu MDF v nábytkářství:

  • Dostupnost – na rozdíl například od speciálních druhů dřeva je MDF deska materiál běžně dostupný. Nemusíte tedy čekat na její dovoz a opětovnou dostupnost.

  • Estetika – MDF je materiál, který vypadá skvěle. To způsobuje, že nábytek vypadá perfektně v různých interiérech.

  • Trvanlivost – MDF deska se vyznačuje odpovídající trvanlivostí, díky čemuž máte při výběru takového nábytku jistotu, že poslouží dlouho.

  • Dobrá cena – důležitou výhodou nábytku z MDF je určitě přijatelná cena. Materiál bývá několikanásobně levnější než dřevo.

  • Snazší zpracování – MDF desku lze snadno řezat, povrchově upravovat laminátem, dýhou, lakem nebo malovat. To způsobuje, že výběr estetiky nábytku je velmi široký.

  • Jednolitost – struktura nábytku MDF se vyznačuje jednolitostí. Neobsahuje suky, vlysy nebo jiné problematické prvky typické pro dřevo.

  • Snazší čištění – vlhká hadřík a jemný čisticí prostředek stačí k důkladnému čištění nábytku vyrobeného z MDF desky. Díky tomu povrchy září dokonalým vzhledem.

  • Rychlá montáž – hlavní výhodou MDF v nábytkářství je možnost rychlé montáže. Desky jsou lehké, což celý proces výrazně usnadňuje.

Kolekce Ricko

Kolekce Ricko

Nábytek z MDF v různých interiérových stylech

MDF – stojí za to investovat do takového řešení, pokud chcete zařídit prostor v konkrétním stylu? Rozhodně ano! Velkou výhodou nábytku z MDF je možné přizpůsobení se téměř jakémukoliv aranžmá. Díky tomu se takové doplňky skvěle hodí jak do prostor, kde dominuje moderní minimalismus, tak do obývacích pokojů nebo ložnic zařízených v klasickém stylu. Jednolitá struktura nábytku, estetické zpracování a snadná údržba způsobují, že materiál MDF je často volen do mnoha interiérů.

Moderní nábytek z MDF desky vyniká i ve skandinávském stylu, který je již několik let velmi oblíbený. Dodává každému prostoru útulnost a přináší přirozený, velmi elegantní vzhled. Nic nekazí, aby odolný nábytek MDF byl zařazen také do industriálního loftu, kde dominuje moderní design a surové dokonalosti.

Dokonale zpracovaný nábytek z MDF desky se skvěle hodí i do stylu glamour. Nábytek s odvážnými doplňky kombinující různé styly umožňuje vytvářet opravdu originální aranže. MDF v nábytkářství je také používán v případě komfortních rustikálních řešení. Krásné komody, příborníky nebo televizní stolky okouzlí nejvyšší kvalitou a elegancí.

Kolekce Ole

Kolekce Ole

Ekologické aspekty nábytku z MDF desky

MDF deska je dřevodekorativní produkt. Protože MDF deska obvykle vzniká lisováním dřevních vláken za vysokého tlaku v kombinaci se spojovacími přísadami, může se určitě vyznačovat ekologickými hodnotami. To platí zvláště tehdy, když jsou k výrobě nábytku z MDF desky používané certifikované materiály a výrobce nepoužívá nevhodné přísady, například agresivní lepidla.

Aby mohla být MDF deska považována za ekologický materiál, je třeba potvrdit, že k její výrobě byly použity nejlepší materiály. Je proto důležité, aby suroviny používané k výrobě MDF desek pocházely z řízených a kontrolovaných lesních plantáží a materiál měl odpovídající certifikáty. V takovém případě výběr nábytku MDF přispívá k ochraně lesů a významně snižuje rozsah těžby. Rovněž je třeba zdůraznit, že k výrobě každé MDF desky se používají přísady pocházející z recyklace dřevních odpadů. To také minimalizuje ztrátu surovin.

Jaké certifikáty je třeba hledat při výběru vhodného nábytku z MDF desek? Určitě certifikáty jako FSC (Forest Stewardship Council), PEFC (Program for the Endorsement of Forest Certification), CARB (California Air Resources Board) a normy E1 a E0 svědčí o souladu s ekologickými standardy. Při nákupu nábytku je dobré se informovat, zda výrobce má ekologické certifikáty a jeho výrobky byly vyrobeny v souladu s příslušnými normami.

Kolekce Prowansja

Kolekce Prowansja

Materiál MDF pocházející z recyklace dřevních odpadů skvěle se hodí do různých interiérů v domě. Volba tohoto typu nábytku je rozumná, protože se vyznačuje nejen kvalitou, dobrým provedením, ale často i ekologickými hodnotami. Prozkoumejte nábytek z MDF dostupný v našem internetovém nábytkovém salónu a objevte, jak originální doplňky zde najdete! Objevte také naši širokou nabídku pohovek a gaučů a originálních židlí.