NABÍDKA
Prodáváme nábytek již 20 let
Naši zákazníci nás doporučují
pomůžeme a poradíme

Jak vybrat komodu do předsíně - kombinace stylu a funkčnosti

Stylová komoda je nábytek, který je známý již od 17. století! Dnešní modely se výrazně odlišují od těch, které měl na svém francouzském dvoře Ludvík XIV.  Nicméně účel nábytku se po léta nezměnil. V nich můžete skladovat prádlo, oblečení a další drobnosti, které nechceme mít na očích. Jak zařídit předsíň s takovým univerzálním nábytkem? Zjistěte!

Podíl:
Jak vybrat komodu do předsíně - kombinace stylu a funkčnosti

Proč si pořídit komodu do předsíně?

Existuje několik důvodů, proč byste měli určitě vybrat estetickou komodu se zásuvkami nebo dobře padnoucí rohovou komodu do vaší předsíně. Na prvním místě stojí to, že tento typ nábytku umožňuje ještě efektivnější organizaci prostoru. Díky komodě totiž předsíň získává vynikající úložný prostor, což vede k většímu pořádku v tomto klíčovém místě pro celý dům.

Navíc praktická komoda nadchne množstvím úložného prostoru. Modely dostupné v naší nabídce mají mnoho zásuvek, přihrádek, polic nebo jiných prostor, kde můžete snadno uložit nezbytné věci v předsíni. Najde se zde také prostor pro doplňky, důležité dokumenty nebo rodinné památky. Důležité je také to, že nábytek je obvykle optimální výšky. Díky tomu se na vrchu komody vytváří další prostor pro fotky, lampu nebo oblíbené knihy.

Kromě toho můžete v nádherně provedené komodě s barem skladovat oblíbené sklo nebo nápoje pro speciální příležitosti. Takový typ nábytku je skvělou dekorací předsíně. Za jeho skleněnými dveřmi se také skvěle prezentují různé dekorativní prvky, například sošky nebo porcelán. Tímto způsobem získáváte nejen úložný prostor, ale především nábytek, který zdůrazňuje jedinečnost celého interiéru.

Výběr komody do předsíně

V předsíni se můžete rozhodnout pro prakticky jakýkoliv typ komody. Dobře se zde budou hodit například komody s dvířky, které poskytují maximální pohodlí a diskrétnost při skladování věcí. Díky tomu jsou domácí textilie nebo drobnosti, které jsou potřeba při odchodu z domu (klíče, deštník, rukavice, čistící přípravky na boty) skryté před vaším a cizím pohledem. A to je už krok k dokonalé organizaci prostoru!

Zajímavou variantou jsou také rohový nábytek, který lze velmi snadno umístit do jakéhokoliv rohu místnosti. Vyznačuje se kompaktním designem a přitom optimálním místem pro skladování drobností. Máte omezený prostor v předsíni? Rozhodně zvažte, zda právě takové chytré řešení nebude pro vás trefou do černého.

Funkční komoda do předsíně může být také vybavena řadou zásuvek. To je tradiční typ tohoto nábytku, který také do prostoru přináší styl a pořádek. Nádherný nábytek v klasickém stylu, nebo moderní a extrémně minimalistická řešení, která se vyznačují zajímavým designem? Rozhodněte se, který typ komod do interiéru nejlépe zdůrazní přednosti vašeho prostoru.

Kolekcje Holten

Kolekce Holten

Praktické komody

Hledáte praktickou komodu? Poradíme vám, jaké vlastnosti by mělo mít takové řešení do předsíně:

  • Optimální množství úložného prostoru - komoda je nábytek, který nejprve má uspořádat prostor. Je tedy vhodné, aby vámi vybraný model obsahoval vše, co by nemělo být na očích ve vaší předsíni.

  • Dokonalé přizpůsobení prostoru - funkční komoda nesmí přetížit předsíň. Proto je nejlepší vybrat model, který nechá trochu prostoru pro další doplňky nebo prostě neomezuje možnost průchodu. V tomto případě může být nábytek malý, ale nikdy velký!

  • Estetická organizace předsíně - rozhodněte se pro jednotný styl a zvolte příslušenství, které zdůrazní design ve vaší předsíni. Máte rádi minimalismus? Sáhněte po praktické komodě s jednoduchým, geometrickým tvarem. Máte rádi klasiku? Zvolte stylovou komodu s ozdobami, vyřezávanými nohami nebo zlatými prvky.

  • Mnohoúčelovost stylových komod - řiďte se estetikou a konzistentní organizací předsíně, ale také funkcionalitou nábytku, který tam bude umístěn. Optimální počet skříněk, polic nebo zásuvek je prioritou. Není nic horšího než příslušenství, které prostor jenom zabírá.

  • Kvalitní konstrukce - komoda v předsíni musí být charakterizována pevnou konstrukcí. Vyberte si tedy materiály, které vydrží roky - stylové a přírodní dřevo, nábytek z kvalitních dřevotřískových desek nebo s prvky z krásného a vznešeného kovu.

Kolekce Nevio

Kolekce Nevio

Spojení stylu a ukládání v moderních komodách

Spojení stylu a funkčnosti je hlavní výzvou, pokud hledáte praktickou komodu do předsíně. Abyste vytvořili ideální konfiguraci, můžete například sledovat aktuální trendy. Moderní design se značkou jednoduchých a velmi rafinovaných tvarů je prakticky vždy v módě. Také nábytek stylizovaný jako vintage (například perfektně napodobující nejlepší řešení z 70. let) bude zde dobrým řešením.

V tomto případě se budou hodit všechny aranžmá předsíní, které navazují na klasiku. Formy volně navazující na skandinávský, klasický nebo provensálský styl jsou opravdové hity. Takováto řešení oslovují nejvyšší estetikou a zároveň krásně zdůrazňují jedinečnost daného interiéru.

Při zařizování předsíně je dobré uvažovat holisticky. Stylová komoda je jedním z prvků výzdoby, ale je dobré, aby doplňky - zrcadlo, polička, věšák nebo obrazy na zeď - dobře korespondovaly mezi sebou. Díky tomu se předsíň vyznačuje jednotným stylem, který ohromuje!

Kolekce Merano

Kolekce Merano

Aranžmá předsíně se stylovou komodou jako hlavním prvkem je dobrým nápadem pro doplnění interiéru. Takový nábytek je plně funkční, praktický a zároveň krásně zdobí prostor. V našem internetovém obchodě s nábytkem najdete mnoho zajímavých možností - od klasiky až po moderní a velmi obnovené projekty. Rozhodněte se, který z nich se dostane do vaší předsíně!