NABÍDKA
Prodáváme nábytek již 20 let
Naši zákazníci nás doporučují
pomůžeme a poradíme

Jaký rošt do postele vybrat? Jak vybrat rošt k matraci a tělesné hmotnosti?

O tom, že efektivní spánek je během dne zdrojem síly, není pochyb. Vyplatí se proto postarat se o pohodlné místo k odpočinku. Jak udělat naši postel pohodlnou? Na rozdíl od toho, co se zdá, pohodlná matrace není všechno! Rošt umístěný pod ní se ukazuje být stejně důležitý. Jaký rošt do postele vybrat a na co při jeho nákupu myslet? Záleží v tomto případě na váze uživatele? Dozvíte se v dnešním článku!

Podíl:
Jaký rošt do postele vybrat? Jak vybrat rošt k matraci a tělesné hmotnosti?

Rošt do postele - jaká je jeho funkce?

Rošt je důležitým a v mnoha případech neodmyslitelným prvkem postele, který je bezpečnou a stabilní oporou matrace. Správně zvolený rošt postele navíc zajistí správnou cirkulaci vzduchu a ochranu před hromaděním vlhkosti v matraci. Jinými slovy, rošt umožňuje odvětrávání matrace, díky čemuž bude vždy svěží a bez roztočů. 

Rošt postele je také navržen tak, aby se povrch přizpůsobil křivkám páteře a spolu s matrací zajistil pohodlný spánek. Rošt může mít i další vliv na komfort spánku díky možnosti nastavení - na trhu jsou i modely s takovými vlastnostmi! Jaký rošt postele zvolit, abychom zajistili co nejlepší kvalitu našeho spánku?

Kolekce Jakobina

Kolekce Jakobina

Jaký rošt do postele vybrat? Co je třeba zvážit?

Při výběru roštu postele je třeba zvážit několik aspektů. V první řadě by měl být rošt postele odolný a vyrobený z kvalitních materiálů, aby plnil svou funkci co nejdéle. Důležitá je také velikost postele, ke které rošt kupujeme. Zatímco v případě jednolůžkové postele by výběr roštu neměl být problém, v případě dvoulůžkové postele je tomu jinak. Jaký rošt vybrat pro manželskou postel? V takové situaci si můžete pořídit buď jeden velký rošt, nebo dva menší. Vše záleží na tom, zda má vaše postel středovou nosnou lištu. Pokud ano, nic nebrání tomu použít jeden nebo dva rošty. Při absenci lišty byste však měli zvolit jeden rošt, který nevyžaduje další podporu.

Při výběru roštu je důležitá i tloušťka samotné matrace. Pamatujte, že čím tenčí matrace, tím důležitější je rošt. Jeho lamely by neměly být cítit, aby bylo spaní na matraci pohodlné. Stejně jako v případě matrací je důležitá i hmotnost uživatele roštu. Jaký rošt do postele zvolit s ohledem na váhu osoby, která jej bude používat?

Rošt postele a hmotnost uživatele – záleží na tom?

Při výběru matrace byste měli vzít v úvahu hmotnost, kterou má nést. Při výběru roštu postele z hlediska hmotnosti se vyplatí zvážit i hmotnost matrace. Borovicové rošty patří k nejméně odolným, proto se doporučují pro lehké lidi, stejně jako březové, které udrží maximální hmotnost 80 kg. Z tohoto důvodu se někdy volí do postelí pro děti a štíhlé lidi.

Jaký rošt do postele zvolit pro osoby s vyšší hmotností? V tomto případě byste měli zvolit rošt vyrobený z odolnějších materiálů, jako je bukové dřevo. Může se stát, že rošt bude potřebovat další podporu. Co v takovém případě dělat? Odpověď najdete v našem článku „Jak zesílit rošt do postele?“.

Rošty do postelí - materiály a typy

U roštů postelí je velmi důležitý materiál, ze kterého jsou vyrobeny. Trhu jednoznačně dominují rošty postelí z dřevěných lamel. Nejlevnější variantou jsou rošty ze zmíněného borovicového dřeva, ale není to nejlepší volba, protože nejsou nejodolnější. Rozhodně doporučujeme zvolit rošt postele z bukového dřeva, které je pružné a odolné vůči tlaku.

Rošty postelí se liší i konstrukcí. Rozlišujeme klasické modely roštu (pevné lamelové, jejichž dřevěné lamely jsou trvale připevněny k dřevěnému rámu), pevné laťkové na pásku (lamely jsou připevněny na pásku; rošt je volně umístěn na rámu postele) a zesílené lamelové rošty (zesílený lamelový rošt pod matrací se pod tlakem mírně prohýbá) a jeho lamely nejsou trvale připevněny k rámu, ale jsou umístěny ve speciálních pouzdrech). Na trhu jsou dostupné i funkční modely s polohováním.

Jaký rošt do postele zvolit - klasický nebo polohovatelný? Poradíme!

Velmi oblíbené jsou klasické rošty do postele bez funkce polohování. Pokud chcete levnější variantu, bude dobrou volbou klasický rošt. Svůj cíl může úspěšně splnit, pokud ale hledáme něco jedinečného, ​​stojí za zvážení pořízení polohovacího roštu. Nepochybnou výhodou polohovacího roštu je, že si jej můžeme dokonale přizpůsobit našim potřebám, protože umožňuje změnu polohy z lehu do polosedu. Polohovací rošty umožňují nejen zvednout opěrku hlavy, ale také zvednout opěrku nohou. Na trhu jsou modely ručně nastavitelné nebo dražší – s dálkovým ovládáním. Polohovací rošty jsou skvělým řešením pro lidi s oběhovými problémy, nemocné nebo seniory, kteří tráví hodně času ležením v posteli.

Kolekce Twenty

Kolekce Twenty

Jak vidíte, rošt do matrace je velmi důležitým prvkem postele, který má stejně jako matrace významný vliv na kvalitu našeho spánku. Při výběru rámu se vyplatí uvědomit si možnosti, které máme. Doufáme, že vám náš článek pomůže při nákupu dobrého roštu pro vaši postel!

NAŠE ROŠTY>